Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2022, 11:22

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

W STALKER 2 powalczymy z nowymi maszkarami, rzućcie okiem na tego arta

Uniwersum STALKER-a otrzyma nowego mutanta - Bayuna. Pierwotnie wycięty z Cienia Czarnobyla, w końcu trafi w pełnej krasie do STALKER 2.

Świat w grach i w książkach z serii STALKER od zawsze pobudza wyobraźnię. Między śmiertelnym promieniowaniem a okazjonalną emisją, to właśnie mutanty grają tu istotną rolę w budowaniu Zony – najniebezpieczniejszego miejsca na Ziemi. Twórcy postanowili wzbogacić to uniwersum, dlatego w STALKER 2 spotkamy nowego mutanta – Bayuna.

Bayun wzbudza wstręt oraz zachwyt

Wiemy, że Bayun będzie zmutowanym kotem, który zmieniony przez promieniowanie oraz ciężkie warunki życia, może stanowić śmiertelne zagrożenie dla każdego Stalkera.

To skradający się i zwinny mutant. Opowieści na jego temat przez lata były traktowane jak legendy. Nazwa Bayun bierze się z worków gardłowych, pozwalających potworowi naśladować przeróżne dźwięki, w tym ludzką mową – brzmi oficjalny opis.

Studio GSC Game World jednak nie podzieliło się z nami większą liczbą szczegółów czy choćby plotkami. Sam stwór wzbudza na pierwszy rzut oka obrzydzenie, na co społeczność Stalkera zareagowała następująco:

W STALKER 2 powalczymy z nowymi maszkarami, rzućcie okiem na tego arta - ilustracja #1

Jeśli tak wyglądają koty, to boję się, jak wyglądają psy.

Nie zabrakło także śmiesznych spostrzeżeń, nawiązujących do świata STALKER-a:

W STALKER 2 powalczymy z nowymi maszkarami, rzućcie okiem na tego arta - ilustracja #2

Wyobraź sobie kota mówiącego: „Anu cheeki breeki iv damke.

Społeczność w ogólnym rozrachunku dobrze przyjęła wiadomość o nowym mutancie. Fauna Zony od zawsze była rozbudowana, a wzbogacenie jej o nowego stwora wydaje się dobrym posunięciem.

Fani psów też mają powód do zadowolenia

Bayun może być ciekawą alternatywą dla Nibypsów lub Ślepych psów, jeżeli te tylko ukażą się w grze. O tym jednak możemy przekonać się już niebawem. Informacja o kocie została opublikowana 8 sierpnia z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, jednak już 26 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Psa i może to być świetna okazja do podzielenia się kolejnymi artami z fanami.

Co interesujące, Bayun miał pojawić się już w starszych odsłonach serii, lecz ostatecznie nigdy do nich nie trafił. Zachowały się jedynie pliki z teksturami oraz dźwiękami, co chętnie wykorzystali moderzy w modyfikacji Stalker Anomaly.

W STALKER 2 powalczymy z nowymi maszkarami, rzućcie okiem na tego arta - ilustracja #3
Wczesny art prezentujący wizję Bayuna z gry STALKER: Cień Czarnobyla

Od ogłoszenia przesunięcia premiery STALKER-a 2 na 2023 rok, gracze prześcigają się w prezentowaniu swoich dzieł. Kilka tygodni temu mogliśmy zobaczyć film stworzony przez fanów tego uniwersum. Co jakiś czas czytamy także o kontrowersjach związanych ze zmianami w grze. Parę dni temu dowiedzieliśmy się o potencjalnych przeciekach, a jeszcze wcześniej o usunięciu z tytułu rosyjskiego dubbingu. Jak widać, twórcom nie udało się uniknąć konfliktów.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl ukaże się na PC i Xbox Series S/X. Tytuł powstaje na Unreal Engine 5, aby w pełni wykorzystać potencjał, jaki tkwi w tym uniwersum. W gwoli przypomnienia – seria STALKER składa się z trzech pozycji: Cienia Czarnobyla, Czystego Nieba oraz Zewu Prypeci. Ponadto ukazały się także książki Michała Gołkowskiego, w których autor całymi garściami czerpie z tego uniwersum. Premiera jest zaplanowana na 2023 rok.

  1. Oficjalna strona gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl