Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2013, 19:45

Sunset Overdrive – premiera w 2014 roku

Deweloperzy ze studia Insomniac Games potwierdzili, że premiera Sunset Overdrive, kolorowej strzelaniny nastawionej na kooperacyjne rozgrywki wieloosobowe, będzie miała miejsce w przyszłym roku. Tytuł dostępny będzie jedynie na konsoli Xbox One.

Insomniac Games zawarło umową na wyłączność z Microsoftem, istnieje więc mała szansa na to, by gra trafiła na inne platformy sprzętowe - Sunset Overdrive – premiera w 2014 roku - wiadomość - 2013-11-22
Insomniac Games zawarło umową na wyłączność z Microsoftem, istnieje więc mała szansa na to, by gra trafiła na inne platformy sprzętowe

O Sunset Overdrive usłyszeliśmy po raz pierwszy w czerwcu tego roku. Za produkcję gry odpowiada kojarzone dotychczas z konsolami Sony studio Insomiac Games, znane dzięki serii Ratchet & Clank. Nadal nie wiemy zbyt dużo o samym tytule, poza tym, że będzie wyjątkowo kolorową strzelaniną, nastawioną na rozgrywki wieloosobowe, w której gracze walczą z mutantami, przy użyciu wymyślnych i fantastycznych broni, będących specjalnością dewelopera. Pierwszy teaser opublikowany wraz z zapowiedzią tytułu dał przedsmak tego na co mogą liczyć posiadacze Xboksów One. Dotychczas nie wiedzieliśmy jednak jak długo przyjdzie czekać na produkcję. We wpisie na blogu Xbox Wire Microsoft potwierdził jednak po raz pierwszy, że Sunset Overdrive ujrzy światło dzienne w 2014 roku, wraz z innymi grami, takimi jak Project Spark czy Titanfall.

Nadal trudno wyrokować czy Sunset Overdrive okaże się sukcesem i przyciągnie uwagę graczy. Nie wiemy nawet czy gra będzie mniejszą produkcją dostępną w dystrybucji cyfrowej czy też może trafi do sklepów również w wersji pudełkowej, zawierającej kampanię singleplayer. Ostatni duży tytuł Insomniac, shooter pod tytułem Fuse, okazał się porażką, zarówno dla dewelopera jak i wydawcy, którym było Electronic Arts. Producenci za ten stan rzeczy obwiniali EA. Pod naciskiem firmy porzucili bowiem swoją pierwotną koncepcję gry, rezygnując z komiksowej i humorystycznej stylistyki na rzecz bardziej homogenicznego stylu i historii, znanej z dziesiątek gier akcji osadzonych w uniwersach sci-fi.

  1. Oficjalna strona Insomniac Games