Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2011, 10:34

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Sukces Polaków - cztery medale na World Cyber Games 2011

Reprezentacja Polski odniosła wielki sukces podczas zakończonych wczoraj mistrzostw World Cyber Games 2011, które odbyły się w Korei Południowej. Nasi rodacy zdobyli cztery medale (złoty, dwa srebrne oraz brązowy) i uzyskali drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Polska reprezentacja zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej podczas zakończonego wczoraj turnieju World Cyber Games 2011 w Pusan w Korei Południowej. Nasi rodacy zdobyli jedno złoto, dwa srebra i jeden medal brązowy.

Najwyższe miejsce na podium wywalczyła drużyna ESC Gaming (Again) w grze Counter-Strike. Ekipa w składzie: Jakub „kuben” Gurczyński, Mariusz „Loord” Cybulski, Filip „Neo” Kubski, Jarosław „pasha” Jarząbkowski i Wiktor „TaZ” Wojtas, pokonała szwedzkie SK Gaming. Tym samym, Szwedom nie udał się rewanż za porażkę w finale podczas WCG 2009. Zwycięstwo doświadczonej drużyny dało Polsce trzeci złoty medal w historii World Cyber Games. Na tej stronie możecie obejrzeć najciekawsze fragmenty meczów CS-a i posłuchać wywiadów z zawodnikami.

Sukces Polaków - cztery medale na World Cyber Games 2011 - ilustracja #1

Z dobrej strony zaprezentowali się też reprezentanci Polski w niezwykle popularnej ostatnimi czasy grze League of Legends. Byli zawodnicy Gameburga (Konrad „Mokatte” Kukier, Marek „Makler” Kukier, Krystian „Czaru” Przybylski, Mateusz „Kikis” Szkudlarek, Marcin „cinku” Marczak i Krzysztof „ArQuel” Sauć) nie podołali jednak w finale Amerykanom z zespołu CDE i przegrali obie finałowe mapy. Niemniej jednak, srebrny medal na tak ważnym turnieju jest bardzo dużym osiągnięciem. Wiele radości miłośnikom wirtualnej piłki kopanej z pewnością dostarczył Bartosz „Hom3r” Piętka, który w turnieju FIFA 11 wywalczył drugie miejsce. W finale pokonał go Kai „deto” Wollin pochodzący z Niemiec.

Brązowy medal zdobył dla Polski Kamil „PLANET” Zalewski w Samsung Mobile Challenge w grze Asphalt 6. Kamil dobrą formę zaprezentował jeszcze na październikowym Samsung Euro Championship, gdzie zdobył pierwsze miejsce. Z listą wszystkich zwycięzców możecie zapoznać się na tej stronie.