Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2016, 15:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Styx: Shards of Darkness na pierwszym materiale z rozgrywką

Firma Focus Home Interactive, wydawca gry Styx: Shards of Darkness, zaprezentowała pierwszy materiał wideo z rozgrywką z tej ciekawie zapowiadającej się skradanki. Pokazano na nim szereg elementów, w tym crafting, zatruwanie wody i nie tylko.

W październiku 2014 roku na rynku pojawiła się skradanka Styx: Master of Shadows, która pomimo kilku wad, okazała się nadzwyczaj udanym projektem. Firma Focus Home Interactive szybko dała więc studiu Cyanide zielone światło na rozpoczęcie prac nad kontynuacją nazwaną Styx: Shards of Darkness. Ta zapowiada się naprawdę dobrze, o czym możecie przekonać się, oglądając pierwszy materiał z gameplayem. Akcja produkcji rozgrywać będzie się w otwartych lokacjach dających dużą swobodę działania. Gracze będą mogli wykorzystywać otoczenie do swoich celów, chowając się np. w dzbanie, zatruwając wodę pitą przez strażników, strącając ich w przepaść, zakładając pułapki itd.

Styx: Master of Shadows w skrócie:
  • kontynuacja skradanki z 2014 roku;
  • ukaże się w 2017 roku na PC, PS4 i XOne;
  • za grę odpowiada studio Cyanide, a wydawcą jest firma Focus Home Interactive.

To jednak nie wszystko, gdyż na materiale wideo pokazano też system craftingu. Ze zbieranych podczas zabawy elementów będziemy mogli wytwarzać rozmaite rzeczy, np. strzały. Nie zabraknie też magicznych mocy, np. czasowej niewidzialności.

Jak widać, Styx: Master of Shadows będzie kontynuacją zrealizowaną w klasycznym stylu. Szykuje się gra większa, ładniejsza i zapewniająca więcej możliwości. Na jej premierę poczekamy do 2017 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale według wydawcy debiut ma nastąpić na początku roku. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Styx: Shards Of Darkness na pierwszym materiale z rozgrywką - ilustracja #2