Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2016, 21:33

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ubisoft zakończył współpracę z twórcami Might & Magic: Heroes VII

Firma Ubisoft zakończyła kilkuletnią współpracę z niemieckim studiem Limbic Entertainment, znanym z dwóch gier - Might & Magic X: Legacy z 2014 roku i Might & Magic: Heroes VII z 2015 roku. Tym samym skończyło się wsparcie dla drugiego z wymienionych tytułów. Nie wiadomo, kto teraz będzie zajmował się rozwojem marki.

Studio Limbic Entertainment, odpowiedzialne za gry Might & Magic X: Legacy z 2014 roku i Might & Magic: Heroes VII z 2015 roku, nie będzie dłużej współpracować z firmą Ubisoftpoinformowano we wpisie na oficjalnym blogu drugiej z wymienionych produkcji. Powodów rozstania nie zdradzono, ale zaznaczono, że w związku z rozwiązaniem umowy, tytuł nie będzie już dłużej wspierany, więc jeżeli liczyliście na nowe aktualizacje, to niestety się ich nie doczekacie. Natomiast fora będą działać dalej. Na ten moment to wszystko, co wiemy. W komunikacie nie poinformowano bowiem kto teraz będzie się zajmował rozwojem obydwóch serii, ani czym po rozstaniu zajmie się Limbic Entertainment.

Might & Magic: Heroes VII zebrało mieszane opinie, co najpewniej było jednym z powodów rozstania Ubisoftu z Limbic Entertainment. - Ubisoft zakończył współpracę z twórcami Might & Magic: Heroes VII - wiadomość - 2016-10-06
Might & Magic: Heroes VII zebrało mieszane opinie, co najpewniej było jednym z powodów rozstania Ubisoftu z Limbic Entertainment.

Zarówno Might & Magic X: Legacy, jak i Might & Magic: Heroes VII okazały się niezłymi produkcjami, ale do miana wybitnych zabrakło sporo. W pierwszym przypadku tytuł może się pochwalić średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 71 punktów. W drugim jest nieco gorzej – 67 punktów. Nie wiemy jak przedstawia się sprzedaż obu tytułów, ale można podejrzewać, że nie odniosły one wielkiego sukcesu komercyjnego, skoro Ubisoft nie pochwalił się żadnymi liczbami, a do tego zrezygnował z usług dewelopera.

Limbic Entertainment to niemieckie studio założone w 2002 roku. Oprócz dwóch wymienionych wcześniej produkcji, firma nie ma na swoim koncie głośniejszych projektów. Przed umową z Ubisoftem deweloper wyprodukował darmową strategię Dungeon Empires, zręcznościową Zemstę Urzędasa i kilka innych, mniejszych gier.