Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2011, 10:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Studio TaleWorlds zapowiada grę Mount & Blade 2

Fani serii Mount & Blade doczekają się kontynuacji produkcji, która w Polsce pojawiła się także w specjalnej odsłonie Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. Mount & Blade 2 zapowiedział Mikail Yazbeck ze studia Taleworlds Entertainment.

Mikail Yazbeck ze studia TaleWorlds Entertainment zapowiedział grę Mount & Blade 2. Jest to kontynuacja produkcji, która w Polsce doczekała się specjalnej odsłony o tytule Mount & Blade: Ogniem i Mieczem.

Producent informację o powstawaniu Mount & Blade 2 podał w trakcie trwania powyższego materiału filmowego (od 33. sekundy). Niestety, zabrakło w nim jakichkolwiek szczegółów na temat gry. Nie wiemy nawet, kiedy możemy spodziewać się premiery, nie wspominając o zawartości przyszłej produkcji. Pierwszych detali doczekamy się dopiero w przyszłości.

Mount & Blade to seria łącząca w sobie elementy gier akcji, RPG oraz strategii. Cechą charakterystyczną tytułów wchodzących w skład cyklu jest podzielenie rozgrywki na dwie fazy. W pierwszej poruszamy się na mapie grupami wojsk, by w drugiej objąć nad nimi kontrolę, gdy napotkają jakieś zagrożenie. Kontynuacja zapewne rozwinie znane pomysły, więc spodziewamy się po niej podobnych atrakcji.