Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2012, 10:30

autor: Sarge

Studio Crytek rekrutuje do prac nad kolejną grą. Czy chodzi o Crysis 3?

Wygląda na to, że studio Crytek przygotowuje się do stworzenia kolejnej gry. Gracze mają nadzieję, że chodzi o kolejną odsłonę serii Crysis.

Firma Electronic Arts poszukuje utalentowanego reżysera gier, który mógłby pomóc studiu Crytek w pracach nad nową produkcją. W sieci spekuluje się, że może chodzić o strzelaninę Crysis 3.

W stosownym ogłoszeniu czytamy, że u potencjalnego kandydata mile widziana jest znajomość silnika graficznego CryEngine. Wprawdzie w treści nie możemy się doszukać niezbitych dowodów na to, że chodzi prace nad trzecią odsłoną serii Crysis, ale jest to pierwsze skojarzenie, jakie może się nasuwać graczom, gdy w głównej roli występuje studio Crytek.

Studio Crytek rekrutuje do prac nad kolejną grą. Czy chodzi o Crysis 3? - ilustracja #1

Możliwe również, że mowa o grze TimeSplitters 4, o której spekuluje się od dłuższego czasu. Ostatnia część cyklu ukazała się niemal siedem lat temu, a niektóre plotki mówiły nawet o tym, że kolejna zostanie wydana dopiero na nowej generacji konsol. Kilka miesięcy temu brytyjski Official PlayStation Magazine donosił, że wkrótce doczekamy się zapowiedzi omawianej produkcji.

Tak naprawdę pod powyższym ogłoszeniem może kryć się niemal każdy projekt. Niewykluczone, że utalentowany deweloper chce spróbować z zupełnie nową marką. Już teraz trwają przecież prace nad grą akcji Ryse, która jest tworzona z myślą o kontrolerze ruchowym Kinect.

Zespół Crytek nie może narzekać na brak zajęć. Poza wspomnianym Ryse, brytyjski oddział studia opracowuje kontynuację strzelaniny Homefront, a w produkcji jest także Warface – pecetowy tytuł typu free to play. Oprócz tego firma cały czas dopracowuje usługę GFACE, która ma pozwalać na sieciowe rozgrywki między posiadaczami różnych platform sprzętowych.