Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2021, 19:35

autor: Karol Laska

Studio Bayeka z AC Origins wyda grę w programie EA Originals

Abubakar Salim to nie tylko znany aktor telewizyjny i głosowy, ale i również CEO studia deweloperskiego Silver Rain Games. To nawiązało właśnie współpracę z Electronic Arts w ramach programu EA Originals.

EA Originals to program Electronic Arts, który umożliwia wsparcie kreatywnych, choć mniejszych zespołów deweloperskich. Przyniósł on wspomnianej firmie wiele dobrego dzięki takim tytułom jak Unravel, Sea of Solitude czy A Way Out. Kolejny mały team trafił pod skrzydła EA, tym razem jest to Silver Rain Games z Wielkiej Brytanii.

Studio zostało założone w grudniu 2019 roku, a jego CEO jest Abubakar Salim, czyli człowiek, który poza pracą w gamedevie zajmuje się także aktorstwem. Kinomani mogą go kojarzyć z serialu HBO pod tytułem Wychowane przez wilki, w którym zagrał Ojca, a gracze z pewnością znają jego głos, gdyż Salim dubbingował Bayeka w Assassin’s Creed Origins. Gwiazdor podzielił się swoim entuzjazmem w związku z nawiązaniem współpracy z EA (via Venture Beat):

W naprawdę wymagającym roku zebraliśmy niezwykle kreatywny zespół chętny do pracy nad projektami, które wcielą międzynarodowe perspektywy jego członków w życie. Razem stworzymy ekscytujące uniwersum i podzielimy się naszym talentem do opowiadania historii. […] Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, pracując z zespołem EA Originals, który jest dla nas fenomenalnym partnerem na początku tej podróży. Każdy członek tej ekipy nie tylko rozumie naszą wizję mającą inspirować i dawać rozrywkę, ale i pomaga w zapoczątkowaniu naprawdę ekscytującej nowej ery w dziedzinie tworzenia gier wideo.

Studio Bayeka z AC Origins wyda grę w programie EA Originals - ilustracja #1
Abubakar Salim (na zdjęciu) jest człowiekiem wielu talentów.

Nie znamy jeszcze szczegółów na temat żadnego z tytułów powstających w Silver Rain Games, ale z powyższej wypowiedzi Salima i informacji zamieszczonych na stronie internetowej firmy jasno wynika, że mamy do czynienia z deweloperami ambitnymi i nietuzinkowymi, którzy zamierzają tworzyć gry wartościowe od strony narracyjnej i artystycznej. Na konkrety przyjdzie nam zapewne trochę poczekać.

  1. Strona internetowa Silver Rain Games
  2. Strona internetowa Electronic Arts