Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2014, 21:53

autor: Orbech

Studio Arc System Works pracuje nad nową grą z serii BloodRayne?

Mamy dobre wieści dla fanów pewnej rudowłosej wampirzej agentki. Wszystko wskazuje na to, że studio Arc System Works pracuje nad nową odsłoną serii BloodRayne.

Czyżby zaraz czekała nas oficjalna zapowiedź nowej odsłony cyklu BloodRayne? - Studio Arc System Works pracuje nad nową grą z serii BloodRayne? - wiadomość - 2014-04-16
Czyżby zaraz czekała nas oficjalna zapowiedź nowej odsłony cyklu BloodRayne?

Fani serii BloodRayne mogą wstrzymać oddech, ponieważ bardzo możliwe, że wkrótce zostanie oficjalnie zapowiedziana nowa odsłona tego legendarnego cyklu. Na razie to tylko domysły, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że chodzi właśnie o tę markę. Studio Arc System Works otworzyło oficjalną stronę, odliczającą dni do 23 kwietnia, na której można ujrzeć piękną bohaterkę narysowaną w stylu japońskiego anime, łudząco przypominającą kultową rudowłosą wampirzycę Rayne. Poza tym, na stronie widnieje interesujący napis: „She who fights with monsters might take care lest she thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you”, co jest wariacją sławnego cytatu znanego niemieckiego filozofa Friedricha Nietzsche, który można przetłumaczyć jako: „Ta, która walczy z potworami, winna uważać, by samemu nie stać się potworem. Kiedy długo spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie”.

Na stronie można zauważyć akronim „BRCS”. Pierwsze dwie litery to pewnie „Blood Rayne”, ale reszta skrótu jest na razie zagadką. Litery „CS” mogą oznaczać „Continuum Shift” i być odwołaniem do poprzedniego dzieła studia Arc System Works. Czyżby następna odsłona serii BloodRayne miała okazać się bijatyką? Raczej wątpliwe, ale to wszystko na razie tylko spekulacje.

Co ciekawe, studio Arc System Works wcześniej nie pracowało przy marce BloodRayne. Za stworzenie pierwszych dwóch odsłon serii odpowiada studio Terminal Reality. Możliwe więc, że nowa odsłona cyklu będzie rebootem. Firma Arc System Works w swoim dorobku ma takie serie, jak: BlazBlue oraz Guilty Gear.

Seria BloodRayne to kultowy cykl gier akcji typu hack’and’slash, którą stworzyło studio Terminal Reality. Pierwsza część zadebiutowała na świecie w 2003 roku i została bardzo ciepło przyjęta przez społeczność graczy i recenzentów. Półtora roku później ukazał się sequel. Natomiast w 2011 roku na Xboksa 360 i PlayStation 3 pojawiła się gra BloodRayne: Betrayal, którą stworzyło studio Way Forward Technologies.

W BloodRayne wcielamy się tytułową agentkę o pseudonimie Blood Rayne. Nie jest ona jednak zwyczajnym człowiekiem, ponieważ posiada cechy i umiejętności wampirze. Rudowłosa agentka, wyszkolona w tajnych rządowych placówkach wykonuje specjalne misje, których celem jest zniszczenie źródeł zła. Rayne dzięki byciu wampirzycą posiada nadludzką siłę, wyjątkowe zdolności akrobatyczne, widzenie w ciemnościach oraz zwalnianie czasu, które działa podobnie jak w serii Max Payne.