Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 października 2021, 16:30

autor: Patryk Łukasz Kubiak

James Gunn odpowiada na pogróżki dotyczące potencjalnej śmierci bohatera Strażników Galaktyki

Rocket Raccoon zginie w nadchodzących Strażnikach Galaktyki Vol. 3? W związku z pojawiającymi się na ten temat plotkami głos zabrał reżyser filmu, James Gunn.

Zagorzali fani różnorodnych dzieł – nie tylko filmowych – potrafią naprawdę uprzykrzyć życie twórcom, gdy pewne decyzje kreatywne i narracyjne spotkają się z niezrozumieniem bądź wręcz wrogością. Z tym drugim przypadkiem mamy do czynienia przy plotkach dotyczących zamysłu uśmiercenia Rocketa Raccoona w kolejnych Strażnikach Galaktyki. Do sprawy odniósł się reżyser James Gunn, odpowiadający za pierwsze dwie odsłony cyklu. Dzięki kunsztowi i lekkości, z jaką Gunn podszedł do materiału źródłowego, znani wcześniej głównie miłośnikom komiksów Guardians of the Galaxy stali się globalną i lubianą marką.

Strażnicy Galaktyki Vol. 3 mają zadebiutować w maju 2023 roku, ale ich premiera już teraz wzbudza wiele zainteresowania. Ostatnio w mediach społecznościowych podniosły się głosy, które wprost grożą autorom trzeciej części Strażników wybuchem zamieszek i protestów, jeżeli najbardziej lubianemu szopowi ostatniej dekady stanie się krzywda.

We wpisie na Twitterze Gunn nawiązał do sprawy Legionu samobójców, po premierze którego otrzymał ponad 300 (!) gróźb. To dlatego, że w filmie zginęło wiele postaci – i to w początkowej fazie produkcji, podczas gdy owi zabici bohaterowie byli wykorzystywani w reklamach i materiałach promocyjnych. Widzowie zafascynowani tymi charakterami czuli się więc rozczarowani.

W swojej wypowiedzi Gunn nie zdradził niczego na temat losów Rocketa i Strażników Galaktyki w ogóle, ale reżyser jest znany z zamiłowania do zaskakiwania publiczności i uśmiercania postaci wykreowanych przez siebie bądź zaadaptowanych z innych dzieł. Z pewnością 51-letni twórca jest bardzo zadowolony z zamieszania, w którego centrum znalazł się jego film. Nam zaś pozostaje mieć nadzieję, że Raccoonowi nic się nie stanie.

  1. Holiday Special będzie niezbędny do zrozumienia Guardians of the Galaxy Vol. 3, twierdzi James Gunn
  2. Dave Bautista tłumaczy, dlaczego opuści MCU po Strażnikach Galaktyki 3