Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2019, 13:40

Sterowniki AMD 19.3.1, autorzy EVE Online celują w kolejny rekord i inne wieści

Dziś piszemy o sterownikach graficznych od firmy AMD, wielkiej bitwie zaplanowanej przez twórców EVE Online oraz nowej marce od ojców serii Carmageddon, studia Stainless Games. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.3.1

Podobnie jak firma Nvidia, również AMD wypuściło nową wersję sterowników do swoich kart grafiki. Nazywają się one Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.3.1 i ich główną funkcją jest dodanie wsparcia dla Devil May Cry 5. Według obietnic, najnowsze dzieło firmy Capcom ma działać średnio o 4% lepiej na Radeonach RX Vega 64. Ponadto naprawiono między innymi błąd z opóźnieniami myszki bądź spowolnieniami systemu, gdy podłączonych jest kilka monitorów, a jeden jest wyłączony, problemy z odtwarzaniem wideo na wyświetlaczach z funkcją HDR oraz kłopoty z zapisywaniem ustawień Radeon WattMan w Radeonach VII. Pełną listę zmian, spis znanych błędów i linki do ściągnięcia nowych sterowników od AMD znajdziecie tutaj.

Twórcy EVE Online zapraszają do bitwy z udziałem 10 tysięcy osób

Czy twórcom EVE Online uda się osiągnąć kolejny rekord w liczbie graczy? - Sterowniki AMD 19.3.1, autorzy EVE Online celują w kolejny rekord i inne wieści - wiadomość - 2019-03-07
Czy twórcom EVE Online uda się osiągnąć kolejny rekord w liczbie graczy?

EVE Online znane jest z wielkich bitew kosmicznych. To właśnie ta produkcja MMO dumnie dzierży rekord Guinessa, jeśli chodzi o liczbę graczy biorących udział w jednej potyczce – 6142. Niestety, przy takim tłumie trudno było mówić o komfortowej zabawie. Dlatego też studio CCP, czyli twórcy EVE Online, nawiązało współpracę z Hadean, czyli specjalistami od opartych na technologii chmury funkcjach internetowych, która ma na celu poprawienie architektury sieciowej popularnej produkcji. Jednym z owoców postępujących prac jest Aether Wars – demo technologiczne przygotowane na potrzeby specjalnego wydarzenia, w ramach którego ma walczyć ze sobą w trybie Deathmatch ponad 10 tysięcy osób (i przy okazji ustanowić nowy rekord Guinessa). Cała akcja odbędzie się przy okazji konferencji GDC między 18 a 22 marca. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w zabawie, możecie się do niej zapisać na poniższej stronie.

  1. Zapisy do EVE: Aether Wars

Nowa marka twórców Carmageddon

Carmageddon jest jedną z najbardziej kultowych serii gier komputerowych. - Sterowniki AMD 19.3.1, autorzy EVE Online celują w kolejny rekord i inne wieści - wiadomość - 2019-03-07
Carmageddon jest jedną z najbardziej kultowych serii gier komputerowych.

W sieci pojawiła się informacja, że firma Green Man Gaming Publishing nawiązała współpracę ze studiem Stainless Games, czyli twórcami kultowego cyklu Carmageddon (do którego obecnie prawa ma THQ Nordic). Jej konsekwencją będzie gra należąca do zupełnie nowej marki. Nie wiemy zbyt wiele na jej temat, lecz analizując wypowiedzi twórców możemy podejrzewać, że będzie to pełna akcji i rozwałki produkcja z pojazdami w roli głównej. Cytując Patricka Bucklanda, współzałożyciela Stainless Games (via DSOG):

Z ponad trzydziestoma grami na koncie i po 25 latach w branży Stainless wie co nieco o wyborze wydawcy i wiemy, że Green Man Gaming jest idealnym partnerem, który pomoże wprowadzić nową markę na rynek. Nie możemy się doczekać, by zaprezentować Wam nasz kolejny projekt; będzie on mocno w stylu gier, dzięki którym Stainless stało się sławne – ekscytujący, pełen akcji i bez wątpienia zwali graczy z nóg.

Więcej informacji na temat nadchodzącej produkcji Stainless Games ma się pojawić w najbliższych tygodniach.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej