Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2018, 16:49

EVE Online w księdze rekordów Guinnessa, nowy tryb treningu w For Honor i inne wieści

Dziś piszemy o uznaniu przez Komisję Rekordów Guinnessa największej walki w historii MMO EVE Online, nowiutkim trybie treningowym w grze For Honor, wycieku materiału Microsoftu dotyczącego nowych konsolowych avatarów i przygotowaniach do dużych zmian w profilach na platformie GOG. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

EVE Online w księdze rekordów Guinnessa

Dumni właściciele certyfikatu. - EVE Online w księdze rekordów Guinnessa, nowy tryb treningu w For Honor i inne wieści - wiadomość - 2018-04-19
Dumni właściciele certyfikatu.

MMO EVE Online nie przestaje zaskakiwać wielkością swoich kosmicznych potyczek i jak się okazuje, tytuł ten uzyskał zasłużone pochwały. W zeszły weekend, podczas dorocznego wydarzenia EVE Fanfest w Islandii ogłoszono, że Komisja Rekordów Guinnessa uznała styczniowe „Oblężenie 9-4” (znane też jako „bitwa za milion dolarów”) jako rekord największej liczby jednocześnie walczących ze sobą graczy w pojedynczej bitwie PvP.

Magiczny numer to 6 142, bo tyle osób próbowało w tym samym czasie utrzymać lub przejąć kontrolę nad stacją klasy Keepstar – najdroższym obiektem w całej grze. Przedstawiciel komisji przekazał autorom gry specjalny certyfikat, a oni sami podzielili się dobrą nowiną z fanami na ceremonii kończącej Fanfest. Biorąc pod uwagę ogrom EVE możliwe jest, że za jakiś czas fani gry pobiją własny rekord.

For Honor – nowy tryb treningowy

Ćwiczenie swoich umiejętności jest podstawą przeżycia każdego wojownika, nie inaczej ma się sprawa w pojedynkowej grze For Honor. Twórcy właśnie przybliżyli społeczności nowy, budzący respekt zestaw narzędzi treningowych. Działy Filmików treningowych oraz Prób nowicjusza przypominają to, co obecne było w produkcji dotychczas i stanowią wprowadzenie do Prób wojownika. Dopiero one wdrażają zawodnika w bardziej zaawansowane sekrety kunsztu wojennego i pozwalają na ćwiczenie przydatnych w walce technik.

Obydwa poziomy prób zapewnią też po ukończeniu garść waluty oraz nagród kosmetycznych. Klejnotem w koronie systemu jest jednak nowa arena treningowa, w której dowolnie dopasujemy wiele elementów (np. poziom życia i wytrzymałości, rodzaj przeciwnika SI oraz jego zaciekłość w boju) i będziemy mogli dopracowywać do perfekcji zabójcze comba, płynne przejścia, kontrolę terenu czy konkretne ciosy. Nie pozostaje nic innego jak przywdziać rynsztunek i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

Z Microsoftu wyciekł materiał z nowymi konsolowymi avatarami

Zawsze uważałem, że avatary tak jakoś dziwnie się na ciebie patrzą. - EVE Online w księdze rekordów Guinnessa, nowy tryb treningu w For Honor i inne wieści - wiadomość - 2018-04-19
Zawsze uważałem, że avatary tak jakoś dziwnie się na ciebie patrzą.

Internet rzadko kiedy śpi i często nie da się przed nim nic ukryć. Użytkownicy forum resetera.com dokopali się do wideo nieopatrznie opublikowanego na kanale YouTube przez jednego z designerów Microsoftu (link, teraz niedziałający, tu można zaś zobaczyć przechwycony materiał). Można na nim przyjrzeć się najnowszej technologii avatarów, czyli naszych wirtualnych odpowiedników, zapoczątkowanych jeszcze w erze konsoli Xbox 360. Wydaje się, że spersonalizować można dużo więcej niedostępnych wcześniej opcji, choć zaprezentowany bohater wygląda nieco jak jakaś drugoplanowa postać z filmu DreamWorks. W planach Microsoftu jest podobno otworzenie rynku przedmiotów kosmetycznych avatarów dla niezależnych twórców, którzy mogliby sprzedawać swoje dzieła za niewielką opłatą. Już na E3 firma zapowiedziała także dużo więcej typów sylwetki oraz opcje dla osób na wózkach i po amputacjach.

GOG – zmiany w prywatności i rychła implementacja profili użytkownika

Skromne początki większej zmiany. - EVE Online w księdze rekordów Guinnessa, nowy tryb treningu w For Honor i inne wieści - wiadomość - 2018-04-19
Skromne początki większej zmiany.

Pracownik GOG na oficjalnym forum platformy podzielił się z użytkownikami informacją o rychłej premierze kont użytkownika z prawdziwego zdarzenia. Najprawdopodobniej chodzi tu o funkcjonalności i system podobne do tych znanych z kont Steam, ale autor wpisu wyraźnie zaznaczył, że nie może jeszcze podzielić się firmowymi sekretami. Na ten moment firma wprowadziła zaś jedynie nowe ustawienia prywatności, dostępne tutaj (obrazek). Nie wiadomo, na kiedy GOG planuje wprowadzanie właściwych nowości, ale można się tego spodziewać w przeciągu najbliższych tygodni.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Mega Man X Legacy Collection 2
 2. Mega Man X Legacy Collection
 3. Defector
 4. Fate/Extella Link
 5. Spider-Man
 6. The Surge
 7. Unforeseen Incidents
 8. Juicy Realm

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. LEGO Iniemamocni zwiastun #1
 2. Escape from Tarkov patch 0.8
 3. Frostpunk 11 faktów o grze Frostpunk (PL)