Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOS
Okładka ShockRods (PC)

ShockRods

Samochodowa strzelanka przygotowana z myślą o multiplayerowej zabawie. W ShockRods gracze zasiadają za sterami futurystycznych pojazdów i ścierają się na różnorodnych arenach, w ramach jednego z kilku wariantów rozgrywki.

Akcji | TPP | samochodowe | sieciowe | multiplayer | strzelanki

Okładka ShockRods (PC)

data premiery gry:

11paź2019

iOS

16paź2019

PC

ShockRods to strzelanka, w której gracze ścierają się na śmierć i życie, kontrolując wymyślne, futurystyczne pojazdy. Produkcja została opracowana przez studio Stainless Games, znane dzięki serii Carmageddon.

Mechanika

W ShockRods akcję obserwujemy w widoku TPP. Rozgrywka polega na toczeniu bitew, podczas których zasiadamy za sterami tytułowych maszyn. Wśród aren znajdziemy zarówno pustynię czy gęsto zalesione tereny, jak i specjalnie zaprojektowane obiekty.

ShockRody potrafią nie tylko jeździć i osiągać zawrotne prędkości (na ich pokładach zainstalowano dopalacze), ale też skakać. Poza tym możemy je wyposażyć w zróżnicowany arsenał broni palnej, zdobywany w formie power-upów; ten ostatni obejmuje między innymi karabin maszynowy, granatnik i wyrzutnię rakiet, a także bardziej fantazyjne narzędzia mordu, jak choćby działko zamrażające.

W miarę postępów zdobywamy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup rozmaitych elementów kosmetycznych dla naszych „czterech kółek”. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić kolor karoserii, dobrać inne felgi czy ozdobić całość naklejkami. Autorzy pozwalają nam również modyfikować dźwięki wydawane przez pojazdy oraz wybierać z szerokiego wachlarza prowokacji.

Tryby gry

Pomimo że w ShockRods można się bawić w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła w trakcie multiplayerowej zabawy z maksymalnie dwunastoma innymi graczami. Na sprawdzenie czekają tryby Death Match, Team Death Match oraz Capture The Flag (w dwóch ostatnich mierzą się ze sobą dwie sześcioosobowe drużyny); ponadto twórcy przygotowali specjalny wariant rozgrywki ochrzczony mianem Ball Mode, wzorowany na piłce nożnej.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry ShockRods prezentuje przyzwoitą jakość. Całość utrzymano w barwnej kolorystyce i okraszono miłymi dla oka efektami specjalnymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe ShockRods

12+

Wymagania sprzętowe ShockRods

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-7700K 4.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7900 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Sterowniki AMD 19.3.1, autorzy EVE Online celują w kolejny rekord i inne wieści
Sterowniki AMD 19.3.1, autorzy EVE Online celują w kolejny rekord i inne wieści

wiadomość7 marca 2019

Dziś piszemy o sterownikach graficznych od firmy AMD, wielkiej bitwie zaplanowanej przez twórców EVE Online oraz nowej marce od ojców serii Carmageddon, studia Stainless Games. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
iOS