Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 marca 2019, 12:46

Arrow - 8. sezon serialu będzie ostatnim

Serial telewizyjny Arrow zakończy się na ósmym sezonie, który składać się będzie tylko z dziesięciu odcinków. Informację tę ogłosił Stephen Amell, czyli aktor grający główną rolę.

Serial zamknie się w ośmiu sezonach. - Arrow - 8. sezon serialu będzie ostatnim - wiadomość - 2019-03-07
Serial zamknie się w ośmiu sezonach.

Arrow, czyli jeden z najdłużej emitowanych seriali o superbohaterach, wkrótce dobiegnie końca. Nadchodzący ósmy sezon będzie ostatnim. Jego emisja rozpocznie się jesienią tego roku i w jego skład wejdzie tylko dziesięć odcinków.

Obecnie Arrow jest w trakcie siódmego sezonu. Do tej pory każda seria składała się z ponad dwudziestu odcinków. Pozostaje mieć nadzieję, że mniejsza liczba epizodów sprawi, że zakończenie historii pozbawione będzie wątków pełniących jedynie rolę zapychaczy.

Arrow zadebiutował w 2012 roku. Produkcja odegrała dużą rolę w wypromowaniu superbohaterów w wersji telewizyjnej i zapoczątkowała całe uniwersum znane jako Arrowverse, do którego potem dołączyły seriale The Flash, Supergirl oraz Legends of Tomorrow. Powstały również dwa projekty animowane w postaci Vixen oraz Freedom Fighters: The Ray.

W styczniu Arrow został odnowiony na ósmy sezon, ale wtedy nie poinformowano, że będzie on ostatnim. W lutym pojawiły się jednak sugerujące to plotki. Według nich rozważane jest również zakończenie Legends of Tomorrow.

Warto wspomnieć, że trwają już prace nad nowym serialem w tym uniwersum w postaci Batwoman. Bohaterka ta, wspólnie z Supergirl, zamieszkuje inny wymiar niż postacie z Arrow, Legends of Tomorrow oraz The Flash. Jesienią ma zostać wyemitowany crossover Crisis on Infinite Earths. Komiksowy pierwowzór tego wydarzenia sprawił, że wszystkie światy DC połączyły się w jeden, co życiem przypłaciło wielu herosów. Fani spekulują więc, że stacja CW wykorzysta telewizyjną adaptację tej historii do mocnego przetasowania Arrowverse.

  1. Oficjalna strona serialu