Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Cenega Press Release 22 czerwca 2012, 13:59

Steel Battalion: Heavy Armor - dziś premiera

Pierwsza męska gra na Kinecta już w sklepach!

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Steel Battalion: Heavy Armor - dziś premiera - ilustracja #1

Cenega, oficjalny partner firmy Capcom w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech informuje, że dziś – równocześnie z całą Europą – odbyła się premiera gry Steel Battalion: Heavy Armor, pierwszej męska gra na Kinecta. Tytuł przeznaczony jest na konsole Xbox 360 z sensorem ruchu Kinect.

Akcja Steel Battalion: Heavy Armor rozgrywa się w roku 2082 i przenosi graczy do świata pozbawionego półprzewodników, w którym wojna prowadzona jest za pomocą prymitywnej broni. W wyniku zrządzenia losu, armia amerykańska zmuszona jest na przeprowadzenie szeroko zakrojonych operacji lądowych na terenie, który niegdyś należał do USA. W wojnie o dominację pomiędzy nowymi supermocarstwami istnieje jeden rodzaj broni, który wkrótce może rozstrzygnąć oblicze konfliktu – Vertical Tank (VT). Zasiadając za sterami tego urządzenia, gracz wyrusza w misję, która przeniesie go w najodleglejsze zakątki świata.

Steel Battalion: Heavy Armor zapewnia niespotykany dotąd poziom kontroli i interakcji. Wszelkie przemieszczanie się pojazdem, a także celowanie oraz prowadzenie ostrzału z głównych broni odbywa się za pomocą standardowego kontrolera do Xboxa 360. Szeroki wachlarz innych kluczowych działań bojowych wykonywany jest przy użyciu kontrolera Kinect - począwszy od włączania silnika, na strzelaniu działkiem maszynowym skończywszy. Kinect zapewnia również interakcję z załogą pojazdu poprzez m.in. uspokajanie zestresowanych członków załogi oraz przybijanie piątki za pomyślnie wykonane zadanie.

Cechy gry:

  1. Ewolucja wojny – Steel Battalion: Heavy Armor zapewnia połączenie gatunku FPS z elementami rozgrywki możliwymi wyłącznie dzięki kontrolerowi Kinect.
  2. Pole bitwy – wzbudzaj postrach wśród nieprzyjaciół jako pilot VT oraz poczuj mrożące krew w żyłach chwile jako główny cel ataków wroga.
  3. Członkowie załogi – wykorzystaj Kinect do współpracy z załogą w lepszych oraz gorszych momentach na polu bitwy.
  4. Unikatowy świat – Steel Battalion: Heavy Armor ukazuje świat, gdzie układ sił został drastycznie zmieniony poprzez zacofanie technologiczne. Niegdyś wielkie nacje muszą teraz polegać na umiejętnościach oraz odwadze dzielnych żołnierzy, aby odzyskać wolność i wymierzyć sprawiedliwość.
  5. Innowacje – po raz kolejny wizjonerzy z Capcomu wykorzystują obecną technologię do maksimum i przekraczają wszelkie granice, aby dostarczyć niezapomnianych wrażeń.