Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2012, 13:10

autor: Sarge

Na odblokowanie Diablo III w edycji cyfrowej możemy czekać nawet do 72 godzin od zakupu

Na skutek niedawno wydanej aktualizacji 1.0.3., wszyscy nabywcy cyfrowej edycji gry Diablo III muszą teraz czekać na jej odblokowanie nawet do 72 godzin po zakupie. Do tego czasu takie osoby mają dostęp jedynie do ograniczonej wersji omawianego tytułu.

Ostatnio wydana aktualizacja 1.0.3. do gry Diablo III poza kilkoma poprawkami wprowadziła także pewne ograniczenie. Od tej pory wszyscy gracze, którzy zakupią cyfrową edycję omawianego tytułu, nawet przez trzy dni od transakcji mogą bawić się jedynie jego okrojoną wersją.

Restrykcja nie dotyczy egzemplarzy nabywanych w tradycyjnych sklepach, a jedynie tych dostępnych w cyfrowej dystrybucji, czyli w usłudze Battle.net. Osoby, które w ten sposób zakupią grę, w pierwszej chwili otrzymają jedynie dostęp do tzw. Starter Edition – bardzo ograniczonej edycji Diablo III.

Kiedy wykonane przez klienta płatności zostaną zweryfikowane i zaakceptowane przez firmę Blizzard, dopiero wtedy odblokowywana jest pełna wersja gry. Taki proces w większości przypadków ma zostać zakończony w ciągu dnia, ale twórcy zastrzegają, że czasem może się to przedłużyć do 72 godzin.

Diablo III Starter Edition pozwala na ukończenie fragmentu pierwszego Aktu (do momentu pokonania Króla Szkieletów, gdzie kończyła się również beta gry). Gracze mogą osiągnąć maksymalnie tylko 13. poziom doświadczenia i brać udział we wspólnej rozgrywce wyłącznie z innymi posiadaczami Starter Edition, mieszkającymi dodatkowo w tym samym regionie (w naszym przypadku jest to Europa). Użytkownicy tej edycji nie mają również dostępu do Domu Aukcyjnego. Wszelkie szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Stosując takie ograniczenie, firma Blizzard chce walczyć z „oszustwami i innymi złośliwymi działaniami, które mogą obniżyć radość z zabawy”. Chociaż sama idea jest godna pochwały, to wykonanie pozostawia już wiele do życzenia. Pokrzywdzeni zostaną bowiem uczciwi gracze, którzy tuż po zakupie chcieliby bez ograniczeń testować produkcję. Najbardziej bezpiecznym wyjściem będzie zatem zakupienie pudełkowego egzemplarza w tradycyjnym sklepie, który nie cierpi na opisaną powyżej przypadłość.

Diablo III to kolejna część najbardziej popularnej serii hack’n’slash, która na całym świecie ukazała się 15 maja bieżącego roku, bijąc wszelkie rekordy sprzedaży na PC. Popyt na długo oczekiwaną produkcję był tak duży, że w sklepach szybko zaczęło brakować egzemplarzy. Twórcy przez ostatni miesiąc wprowadzili sporo poprawek, w tym m.in. walutowy Dom Aukcyjny.