Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2012, 14:12

autor: Aver

Diablo III – walutowy dom aukcyjny wystartował w Europie

Dziś został uruchomiony walutowy dom aukcyjny dla regionu „Europa” w grze Diablo III firmy Blizzard. Transakcji można dokonywać korzystając z salda Battle.net lub za pośrednictwem usługi PayPal.

W dwa dni po uruchomieniu walutowego domu aukcyjnego w regionie gry „Ameryki”, firma Blizzard zainaugurowała jego działalność w Europie. Na stronie społecznościowej Diablo III pojawiły się informacje dotyczące sposobu przeprowadzania i rozliczania aukcji.

Diablo III – walutowy dom aukcyjny wystartował w Europie - ilustracja #1
Nie wszystko złoto, co się świeci…

Transakcji można dokonywać za pośrednictwem salda Battle.net lub serwisu PayPal. Warto podkreślić, że korzystanie z tej usługi wymaga posiadania autentykatora firmy Blizzard, a w przypadku tej drugiej opcji także aktywowania darmowych alertów komórkowych.

Wszystkie transakcje dokonywane są w euro. Jak na razie w walutowym domu aukcyjnym dostępne są wyłącznie aukcje ekwipunku. Handel towarami i złotem zostanie aktywowany w późniejszym terminie. Nie zmienia to faktu, że już w kilka godzin po aktywowaniu usługi ceny niektórych przedmiotów zdążyły osiągnąć zawrotne wartości, wielokrotnie przewyższające cenę samej gry.

Diablo III – walutowy dom aukcyjny wystartował w Europie - ilustracja #2
Włócznia za 250 euro? Czemu nie!

Usługa wciąż jest dopracowywana. Możliwe są lekkie opóźnienia w przetwarzaniu transakcji (nawet do 24 godzin) oraz pojawianie się błędu 31073, który według firmy Blizzard jest zamierzonym środkiem kontrolnym, mającym ograniczać liczbę aukcji tworzonych w krótkim czasie.