Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2022, 10:50

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Steam Summer Sale sprzyja Cyberpunk 2077, jest też mod dający więcej fps

Steam Summer Sale ma pozytywny wpływ na Cyberpunka 2077. Gra w weekend cieszyła się największą popularnością w skali miesiąca.

Trwająca aktualnie wyprzedaż Steam Summer Sale sprzyja Cyberpunkowi 2077. Tytuł w sklepie możemy kupić za połowę ceny, co przekłada się na jego rosnącą popularność. Nie drastycznie, ale jednak.

Gracze wracają do Cyberpunka

Jak możemy zaobserwować na SteamDB, w weekend po starcie Steam Summer Sale liczba graczy Cyberpunka 2077 zaczęła stopniowo rosnąć. Wczoraj w grze znajdowało się jednocześnie blisko 19 tysięcy osób, co jest również najwyższym wynikiem w ostatnich 30 dniach.

Steam Summer Sale sprzyja Cyberpunkowi 2077, jest też mod dający więcej FPS - ilustracja #1
Źródło: SteamDB

Cyberpunk nie jest oczywiście jedyną grą, nad zakupem której warto się zastanowić. Z listą najciekawszych przecenionych tytułów możecie zapoznać się poniżej.

  1. Steam Summer Sale 2022 – ruszyła letnia promocja
  2. Najlepsze gry w promocjach na 24-26 czerwca 2022 (tutaj znajdziecie także oferty z poza Steama)

Mod zwiększający liczbę FPS

Jeśli skuszeni przeceną Cyberpunka nie sprawdziliście, czy Wasz PC dorównuje wymaganiom sprzętowym gry, to nie musicie od razu domagać się zwrotu. Z pomocą przychodzi bowiem modyfikacja FidelityFX Super Resolution 2.0, dzięki której liczba klatek na sekundę w grze może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

  1. FidelityFx Super Resolution 2.0 pobierzecie tutaj

Modyfikacja wciąż jest dopracowywana przez PotatoOfDoom, dlatego też możecie spodziewać się błędów czy crashów gry, np. podczas zmiany ustawień graficznych. Z dokładnym opisem, zarówno jeśli chodzi o działanie moda, jak i dotyczące go FAQ, zapoznacie pod linkiem zamieszczonym powyżej.

Twórca testował FSR 2.0 na karcie graficznej Nvidia GTX 1080, choć jak mówi, mod bez problemu działać będzie również na podzespołach Intela, AMD czy innych modelach od Nvidii. Możecie to zobaczyć na poniższym filmie, gdzie działanie FSR 2.0 zestawione zostało z FSR 1.0 oraz DLSS 2.4 na RTX-ie 3080.

W kwestii modów do Cyberpunka 2077 być może zainteresuje Was ta wiadomość. Znajdziecie tam spis modyfikacji, które znacznie urozmaicają rozgrywkę w Night City (m.in. dodając latające auta).

  1. Cyberpunk 2077 jest dobry jak nigdy, ale to za mało, żebym do niego wrócił
  2. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry