Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2023, 20:28

Starfield Direct po Xbox Games Showcase z toną gameplayu

Starfield Direct przyniósł ze sobą masę informacji na temat nowej gry firmy Bethesda, jak sporo materiałów z rozgrywki.

Źródło fot. Bethesda Softworks / Microsoft.
i

Długo przyszło nam czekać, ale Microsoft wreszcie przybył z prezentacją Starfield Direct, poświęconą kolejnej wielkiej grze RPG od studia Bethesda. Juz w ramach trwającej transmisji Xbox Games Showcase pokazano nowy zwiastun i sporo rozgrywki, ale teraz Todd Howard i reszta twórców dokładnie przybliżyli nam Starfielda. Zapis z transmisji możecie obejrzeć poniżej.

Już wcześniej twórcy mówili o swobodzie, jaką będą mieli gracze w trakcie zwiedzania ogromnego wszechświata Starfielda. Na ten, jak ponownie zapewniono, będzie składać się tysiąc planet oraz księżyców.

  1. Część z tych światów została pokazana w trakcie transmisji wraz z wybranymi miastami, takimi jak New Atlantis, Neon Cydonia oraz Akilla City. Zobaczyliśmy też paru kolejnych towarzyszy, których spotkamy w trakcie kosmicznych wojaży.
  2. Podobnie słyszeliśmy już o „nowym systemie animacji” (dzięki któremu będzie można swobodnie się przełączać między widokami FPP i TPP), rozbudowanym kreatorze postaci (dobrać można nie tylko wygląd, ale i cechy, pochodzenie itp., co wpłynie na interakcje z NPC) oraz spotkanie ze znajomo namolnym fanem.
  3. Pokazano też nieco więcej z pięciu drzewek umiejętności oraz wykorzystanie ich w praktyce (w tym „skilla” związanego z plecakiem odrzutowym). Sporo czasu poświęcono również na pokazanie opcji personalizacji statków – osoby, które pokochały majstrowanie w Tears of the Kingom, powinny być wniebowzięte.

Co chyba jednak najważniejsze, Starfield jako całość prezentuje się wyraźnie lepiej niż na starszych materiałach. Zwłaszcza walka i samo strzelanie, które nie zachwyciły fanów w dotychczasowych pokazach, teraz wyglądają nieporównywalnie bardziej satysfakcjonująco niż na materiałach sprzed roku. Starcia przebiegają płynnie, a wrogowie nie są „gąbkami” na obrażenia, wymagającymi wpakowania w nich całego magazynka (albo i kilku).

Krótko mówiąc, Starfield zapowiada się na kosmiczne RPG, o jakim mogli marzyć gracze (vide Reddit oraz Twitter). Czy gra spełni pokładane w niej nadzieje, przekonamy się na premierę tytułu, przewidzianą na 6 września. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox Series X/S.

Na marginesie: Bethesda potwierdziła, że Starfield otrzyma co najmniej jedno fabularne DLC. Wejdzie ono w skład droższych wydań gry – cyfrowego Premium i kolekcjonerskiej Edycji Konstelacji. Ponadto nabywcy tych wersji będą mogli rozpocząć grę pięć dni wcześniej.

W „kolekcjonerce” znajdziemy też m.in. pudełko w formie walizki oraz zegarek wzorowany na urządzeniu noszonym przez głównego bohatera. Pełną jej zawartość możecie zobaczyć na obrazku poniżej.

Starfield Direct po Xbox Games Showcase z toną gameplayu - ilustracja #1

Edycja Konstelacji Starfielda.Źródło: Bethesda Softworks / Microsoft.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej