Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2016, 14:30

autor: Norton

Stardew Valley kontynuuje podbój Steama - sprzedano 425 tys. kopii

Stardew Valley, rolnicze RPG studia ConcernedApe, w krótkim czasie podbiło serca wielu graczy - tytuł rozszedł się dotychczas w 425 tysiącach egzemplarzy. Eric Barone w rozmowie z PC Gamerem wyraził swoje zdumienie tak pozytywnym odbiorem gry oraz zdradził kilka szczegółów dotyczących dalszych planów jej rozwoju.

Stardew Valley kontynuuje podbój Steama - sprzedano 425 tys. kopii - ilustracja #1

Całkiem niedawno pisaliśmy o premierze Stardew Valley i związanym z nią pozytywnym odzewie ze strony graczy na Steamie. Dziś, w dwa tygodnie po ukazaniu się gry, można śmiało powiedzieć, że osiągnęła sukces komercyjny – dotychczas (dane dotyczą pierwszych 12 dni) rozeszła się bowiem w nakładzie 425 tysięcy egzemplarzy.

Eric Barone, człowiek orkiestra (który w swoim studiu ConcernedApe jest sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem) zdecydowanie nie spodziewał się, że jego dziecko tak bardzo zatrzęsie światem gier:

Przewidywałem, że [Stardew Valley] będzie popularna wśród fanów Harvest Moon i Rune Factory i w zasadzie tyle. Za to nigdy bym nie przypuszczał, że zagra w nią tak wielu ludzi. Nie zrozumcie mnie źle – jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, ale zaskoczenie też jest duże.

Dodatkowo Barone w wywiadzie z PC Gamerem podzielił się kilkoma informacjami dotyczącymi samego Stardew Valley. W planach Erica znajduje się oczywiście sukcesywna rozbudowa gry –wspominał, że ma pomysły na powiększenie lokacji w grze oraz na dość znaczące darmowe aktualizacje. Dowiedzieliśmy się też, że w grze wciąż znajduje się kilka (niezbyt istotnych, za to, wedle słów twórcy, dziwnych) sekretów do okrycia. Kreator Stardew Valley pozostaje w ciągłym kontakcie z graczami i stara się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Jako że stanowi jednoosobową armię kreatywną w swojej firmie, dość ostrożnie podchodzi do sprawy ustalania konkretnych terminów dotyczących ewentualnych aktualizacji - doświadczenie nauczyło go, że lepiej nie czynić obietnic, których można później nie dotrzymać.

Fani rolniczego erpega, który z miejsca zagarnął sobie sympatię wielu graczy, powinni więc uzbroić się w cierpliwość i wyglądać kolejnych wieści dotyczących Stardew Valley. Możliwe, że jedną z takich informacji może stać się implementacja trybu multiplayer, który w oryginalnym zamyśle twórcy miał być dostępny w grze.