Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2020, 11:42

autor: Entelarmer

Stardew Valley 1.5 - ogromna aktualizacja na ukończeniu

Eric Barone poinformował o zbliżającym się zakończeniu prac nad Stardew Valley w wersji 1.5. Ogromna aktualizacja tej popularnej gry niezależnej jest już na ostatniej prostej i twórca wkrótce podzieli się kolejnymi informacjami na jej temat.

Druga połowa 2020 roku to dla wielu graczy głównie premiera platform dziewiątej generacji albo – miejmy nadzieję – zbliżający się debiut Cyberpunka 2077. Jednak fanom Stardew Valley ostatnie miesiące upłynęły na czym innym: oczekiwaniu na pojawienie się nowej aktualizacji tej popularnej produkcji. Być może ich cierpliwość wkrótce zostanie nagrodzona. Eric Barone poinformował na Twitterze, że prace nad uaktualnieniem 1.5 są już na ostatniej prostej. Twórca chce też podzielić się kolejnymi szczegółami na temat tej wersji w najbliższej przyszłości.

Jak dotąd Eric Barone niewiele zdradził na temat uaktualnienia 1.5, ale nawet te urywki informacji świadczą o możliwym ogromie aktualizacji. Wraz z jej debiutem otrzymamy m.in. możliwość założenia plantacji bananów, przesuwania łóżek, pływające kaczki etc. Pojawi się też opcja gry ze znajomymi w trybie kooperacji na podzielonym ekranie. To na pewno nie wszystko, skoro deweloper wspomina w ostatnim wpisie o sporej wielkości aktualizacji. Ponadto w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów Barone zapewnił, że choć wersja 1.5 skupi się na zawartości dostępnej pod koniec gry, to nie zabraknie też nowości, które zachęcą do rozpoczęcia kolejnych sesji ze Stardew Valley.

Należy jednak podkreślić, że twórca wciąż nie podał choćby przybliżonego terminu premiery. Co więcej, ogrom aktualizacji przekłada się też na długi czas potrzebny na szlify, poszukiwanie i usuwanie potencjalnych błędów itp. Niewykluczone więc, że na debiut Stardew Valley w wersji 1.5 poczekamy jeszcze do przyszłego roku. Zwłaszcza że to nie jedyny projekt, nad którym pracuje Barone, a nie wyklucza on również dalszego rozwoju SV. Trudno się dziwić, skoro gra sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy.