Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2020, 12:06

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Twórca Stardew Valley teasuje nowości w wersji 1.5

Studio Concerned Ape nie ustaje w teasowaniu nadchodzącej aktualizacji Stardew Valley o numerze 1.5. Twórca gry wrzucił do sieci screenshot prezentujący kilka nowości, które przyniesie ze sobą następny update tytułu.

Twórca Stardew Valley teasuje nowości w wersji 1.5 - ilustracja #1
W aktualizacji 1.5 mają pojawić się m.in. zielone drzwi prowadzące na zaplecze sklepu wędkarskiego.

Eric Barone, twórca Stardew Valley, co jakiś czas teasuje na Twitterze nowości, które pojawią się w nadchodzącej aktualizacji tytułu opatrzonej numerem 1.5. Przykładowo: w lipcu tego roku udostępnił screenshot przedstawiający wnętrze sklepu wędkarskiego (z drzwiami na zaplecze, których nie było we wcześniejszych wersjach), a w sierpniu poinformował, że dzięki łatce 1.5 gracze zyskają możliwość przestawienia swoich łóżek. Barone kilkanaście godzin temu wrzucił kolejny obrazek z nadchodzącej aktualizacji.

Na udostępnionym przez twórcę gry screenie w oczy rzucają się trzy nowe rzeczy: pływające kaczki (ptaki tego typu już wcześniej występowały w Stardew Valley, ale wyłącznie na lądzie), wynurzające się z wody drzewa (sytuacja podobna jak w przypadku kaczek) oraz ławka, na której można usiąść.

Wciąż nie znamy daty premiery aktualizacji 1.5. Stardew Valley dostępne jest na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switchu, PlayStation Vicie oraz na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.