Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2020, 16:01

autor: Vergil

Stardew Valley 2 może powstać

Deweloper ConcernedApe jest obecnie pochłonięty pracą nad łatką 1.5 do gry Stardew Valley i nie myśli o dalszej przyszłości marki. Szanse na powstanie Stardew Valley 2 są jednak duże... podobnie jak na to, że pierwowzór otrzyma łatkę 1.6 i kolejne.

W SKRÓCIE:
  1. Eric Barone zdradził, że obecnie koncentruje się na aktualizacji 1.5 do Stardew Valley, przez co nie zaprząta sobie głowy dalszą przyszłością marki;
  2. ta może jednak przynieść zarówno kolejne patche do pierwowzoru, jak i Stardew Valley 2;
  3. w międzyczasie deweloper pracuje samotnie nad innymi projektami, które jednak pozostają dość enigmatyczne.

Choć od premiery gry Stardew Valley minęły już cztery lata, Eric Barone nie przestaje rozwijać swojego projektu, regularnie dostarczając darmowe paczki nowej zawartości. Redakcja magazynu Game Informer wzięła na spytki będącego „mózgiem” projektu dewelopera posługującego się pseudonimem ConcernedApe, próbując dowiedzieć się od niego, jakie ma plany na rozwój zapoczątkowanej przez siebie marki. Jak się okazuje, Barone jest na tyle pochłonięty pracą nad najnowszą aktualizacją oznaczoną numerem 1.5, że nie zaprząta sobie głowy myśleniem o tym, co będzie dalej. Jego zdaniem przyszłość może przynieść zarówno patch 1.6 (oraz kolejne), jak i drugą część serii. W chwili, w której są pisane te słowa, pewne jest jedynie to, że życie Stardew Valley nie dobiegnie końca po nadchodzącej aktualizacji.

Stardew Valley 2 może powstać - ilustracja #1
Stardew Valley przyciągnęło miliony graczy z całego świata.

Oddajmy głos samemu zainteresowanemu:

Muszę powiedzieć, że zdecydowanie kocham Stardew Valley. (...) Nie wydaje mi się, by aktualizacja 1.5 była końcem tej gry. Nie zdziwiłbym się, gdyby ukazała się kolejna łatka, wiele z nich lub Stardew Valley 2. Kto wie?

Na razie jednak Barone ma na głowie inne rzeczy, gdyż jak sam twierdzi, oprócz aktualizacji 1.5 pracuje nad kilkoma innymi projektami:

Obecnie nie ma Stardew Valley 2; po łatce 1.5 zdecyduję, jaki będzie mój następny krok. Powiedziałbym jednak, że prawdopodobnie takowy będzie miał miejsce. W międzyczasie pracuję też nad kilkoma nowymi projektami – projektami solowymi – toteż mam dużo do zrobienia.

A o jakich projektach mowa? Jak wiemy od lutego, akcja jednego z nich będzie osadzona w uniwersum stworzonym na potrzeby hitu Barone'a, jednak nie będzie to rolnicze RPG. Drugi natomiast ma być w pewnym stopniu powiązany z pierwszym dziełem dewelopera, jednak obecnie nie wiadomo, czy zabierze nas do tego samego, czy też do zupełnie innego świata.

Tymczasem milionom fanów Stardew Valley nie pozostaje nic innego, jak czekać na łatkę 1.5. W tym samym wywiadzie Barone zdradził, że wprowadzając zmiany w produkcji, musi zachować ostrożność. Nie chce bowiem implementować nowości, które szokowałyby graczy powracających do tego tytułu po dłuższej przerwie. Jak jednak przekonuje, patch przyniesie „kilka nowych rzeczy”, które będą dobrym powodem, by ponownie zagrać w Stardew Valley, przeżywając przy tym „świeże doświadczenie”. Choć obecnie nie wiadomo, kiedy owa aktualizacja zostanie oddana w ręce fanów, mogą oni nacieszyć oko świeżym screenem prezentującym nową zawartość, opublikowanym przez Barone’a w zeszły weekend.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Stardew Valley
  2. Stardew Valley – poradnik do gry