Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2020, 09:02

autor: Adrian Werner

Stardew Valley otrzyma co-op na podzielonym ekranie

Nachodząca aktualizacja 1.5 do Stardew Valley zapowiada się coraz lepiej. Ujawniono, że jedną z nowości będzie tryb kooperacyjny na podzielonym ekranie.

Studio ConcernedApe poinformowało, że rolnicze RPG Stardew Valley otrzyma opcję zabawy w trybie kooperacyjnym dla dwóch graczy na podzielonym ekranie. Nowość ta wprowadzona zostanie aktualizacją opatrzoną numerem 1.5. Niestety nadal nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się tego patcha.

Przypomnijmy, że multiplayer został dodany w aktualizacji 1.3, ale do tej pory zabawa możliwa była tylko przez Internet lub LAN. Tryb wieloosobowy dostępny jest na pecetach oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Gra ukazała się także na urządzeniach z systemem iOS i Android, ale te wydania pozwalają tylko na samotną rozgrywkę i na razie nie zanosi się, aby miało to ulec zmianie.

Patch 1.5 ma przynieść wiele nowości. Poza trybem zabawy na podzielonym ekranie aktualizacja wprowadzi również m.in. możliwość przestawienia łóżek, pływające kaczki czy ławki, na których będziemy mogli usiąść. Zmiany zajdą także w mapie. Przykładowo, w sklepie wędkarskim pojawi się zaplecze.

Stardew Valley zadebiutowało w lutym 2016 roku na PC. Gra okazała się wielkim przebojem i z czasem została ona przeniesiona na PlayStation 4, PlayStation Vita, Xboksa One, Nintendo Switch oraz mobilne systemy iOS i Android. W styczniu tego roku twórca poinformował, że produkcja znalazła już ponad 10 mln nabywców.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Stardew Valley
  2. Stardew Valley – poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-17

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Stardew Valley

Stardew Valley