Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2012, 13:10

autor: Łosiu

Star Wars: The Old Republic - można już przenieść swoją postać pomiędzy serwerami

Możliwe jest już przenoszenie postaci między wybranymi serwerami gry Star Wars: The Old Republic. Twórcy gry nie pobierają za ten transfer opłaty. Poza urozmaiceniem rozgrywki, oczekiwana od dawna opcja ma poprawić równowagę w populacji wirtualnych światów Gwiezdnych Wojen.

Pustoszejące serwery Star Wars: The Old Republic, o których pisaliśmy, zmusiły studio BioWare do podjęcia konkretnych działań. Obiecywane od pewnego czasu transfery postaci są już aktywne. W założeniu ma to pozwolić na zachowanie równowagi w wirtualnych światach. Dlatego na początek możliwe będzie to tylko na kilku serwerach.

The Old Republic - można już przenieść swoją postać pomiędzy serwerami - ilustracja #1

Lista europejskich serwerów, z których możemy się przenosić:

Serwer

Typ

Język

Stereb Cities

Eye of Ashlanae

Phateem Halls of Knowledge

The Restoration Zone

The Shadow Runner

Mecrosa Order

Zayne Carrick

Shaltin Tunnels

Kessel Run

PVE

PVE

PVE

PVP

PVP

PVP

PVE-RP

PVE-RP

PVE-RP

niemiecki

angielski

francuski

niemiecki

niemiecki

francuski

niemiecki

angielski

francuski

Co ciekawe na tej liście nie pojawił się Tomb of Freedon Nadd, który, według statystyk jednego z użytkowników, jest najbardziej obleganym europejskim serwerem. Lista ma być stopniowo poszerzana, wraz z zapełnianiem się docelowych serwerów. Dlaczego nie umożliwiono nam przeskakiwania pomiędzy dowolnymi światami?

– Początkowo chcieliśmy pozwolić graczom na swobodny transfer, ale to mogłoby prowadzić do problemów. Wiele osób przenosiłoby się na najbardziej zaludnione serwery, co doprowadzałoby do ich zapchania. Naszym celem jest maksymalizacja populacji całej usługi i polepszenie rozgrywki dla naszych graczy – możemy przeczytać na blogu deweloperów.

Oczywiście transfer jest darmowy. Przenoszenie bohatera potrwa kilka godzin, ale może się wydłużyć ze względu na duże zainteresowanie nową usługą. Jedyne zastrzeżenie dotyczy guild masterów. W takim przypadku aby transfer był możliwy, konieczne jest zrezygnowanie ze statusu. Aktualna lista serwerów będzie na bieżąco podawana na oficjalnej stronie gry.