Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2012, 11:17

autor: sathorn

Średnio 350 graczy jest zalogowanych na jednym serwerze Star Wars: The Old Republic

Jeden z użytkowników oficjalnego forum Star Wars: The Old Republic dokonał kilku obliczeń, z których wyłania się obraz pustki. Mowa niestety o populacji światów stworzonych przez studio BioWare w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: The Old Republic, MMORPG produkcji BioWare, wydany przez firmę Electronic Arts, ma się coraz gorzej. Często słychać głosy, że na serwerach panują pustki. Jak wielkie? Jeden z użytkowników oficjalnego forum swtor.com postanowił to sprawdzić.

Średnio 350 graczy jest zalogownych na jednym serwerze Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1

Scorpienne, autor „badań”, przez dwa tygodnie obserwował i analizował obciążenie maszyn obsługujących wirtualny świat Gwiezdnych Wojen. Jak się okazało, średnio na serwerze Star Wars: The Old Republic przebywa jednocześnie około 350 graczy. Nic dziwnego, że coraz częściej pojawiają się komentarze, dotyczące konieczności łączenia światów.

Według Scorpienne’a, łącznie na wszystkich serwerach przebywa jednocześnie średnio 73,693 graczy. Trzy najgęściej zaludnione światy to: The Fatman (US), Jedi Covenant (US), Tomb of Freedon Nadd (EUR). Tylko na nich jednocześnie przebywało przeciętnie ponad tysiąc osób.

Obecnie czynnych jest 214 serwerów. Biorąc pod uwagę spadek liczby subskrybcji, która i tak przecież nie osiągnęła zbyt wysokiego poziomu (w lutym 2012 roku liczba opłacanych abonamentów wyniosła 1,7 miliona), powinniśmy spodziewać się rychłych działań ze strony twórców Star Wars: The Old Republic. Pytanie tylko, czy będą miały one na celu przyciągnięcie większej liczby graczy i zapełnienie serwerów, czy będziemy świadkami łączenia światów i minimalizowania kosztów. Póki co szefostwo ograniczyło się do zwolnień.

Ostatnia aktualizacja: 2012-05-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic