Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 sierpnia 2018, 20:35

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Star Wars Resistance – zwiastun nowego serialu animowanego

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowego animowanego serialu osadzonego w uniwersum Gwiezdnych wojen. Akcja Star Wars Resistance rozgrywa się niedługo przed wydarzeniami przedstawionym w filmie Przebudzenie Mocy, a jego bohaterem jest młody pilot Ruchu Oporu walczącego z siłami Najwyższego Porządku. .

Star Wars Resistance to nowy serial animowany osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen, o którym usłyszeliśmy po raz pierwszy pod koniec kwietnia tego roku. Disney opublikował dziś pierwszy zwiastun produkcji. Jej amerykańska premiera planowana jest na 7 października. Seria będzie pokazywana w telewizji Disney XD. W przeciągu kilku miesięcy zobaczymy ją najprawdopodobniej również w ramówce polskiej wersji kanału.

Akcja Star Wars Resistance rozgrywa się niedługo przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie Przebudzenie Mocy, będącym siódmym epizodem gwiezdnej sagi. Głównym bohaterem serialu jest młody pilot Kazuda Xiono, który zaciągnął się do Ruchu Oporu, walczącego z rosnącymi wpływami Najwyższego Porządku, a więc dowodzonej przez lidera Snoke'a organizacji będącej spadkobiercą galaktycznego Imperium. Kaz zostaje wysłany na swoją pierwszą misję incognito przez Poe Damerona (w którego wciela się Oscar Isaac) na w całości pokrytą oceanem planetę, znajdującą się na Zewnętrznych Rubieżach. Bohater pracuje tutaj jako mechanik w sklepie należącym do Yeagera, weterana i starego przyjaciela Poe, który mieści się na Colossusie, ogromnej platformie paliwowej obsługującej statki kosmiczne. Na miejscu poznaje wielu nowych przyjaciół, bierze udział w niebezpiecznych wyścigach, a także wykonuje specjalne zdania infiltracyjne, mogące naprowadzić Ruch Oporu na ślad osób wspierających Najwyższy Porządek.

Za produkcję animacji CG w serialu odpowiada japońskie studio Polygon Pictures, mające na koncie serie takie, jak Tron: Uprising, Knights of Sidonia, Transformers: Robots in Disguise, Ajin: Demi-Human, a także filmową adaptację mangi Blame! oraz animowaną trylogię filmów z Godzillą. Chociaż wiele mówiło się o udziale w projekcie Dave'a Filloniego, lubiany przez fanów twórca pełni w nim jedynie rolę producenta wykonawczego i swoją uwagę skupia na produkcji nowych odcinków Wojen klonów. Reżyserem oraz dyrektorem artystycznym serii jest Amy Beth Christenson, pracująca wcześniej jako artystka i projektantka w grach Star Wars: The Force Unleashed i Star Wars: The Force Unleashed II, a także serialach Wojny klonów i Rebelianci.

Poza nowymi bohaterami w serialu zobaczymy także znane postacie, takie jak Poe Dameron oraz droid BB-8

  1. Strona oficjalna Lucasfilm
  2. Strona oficjalna Polygon Pictures