Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2019, 13:12

Star Wars Jedi: Fallen Order z walkami z bossami, za to bez DLC

Star Wars Jedi: Fallen Order zaoferuje starcia z bossami, a także przeciwników, którzy będą wymagali specjalnej strategii - zapewnia Stig Asmussen, reżyser gry. Co więcej, tytuł nie dostanie w przyszłości żadnych DLC.

Oto Cal - były padawan oraz główny bohater gry. - Star Wars Jedi: Fallen Order z walkami z bossami, za to bez DLC - wiadomość - 2019-04-16
Oto Cal - były padawan oraz główny bohater gry.

Od kilku dni znamy datę premiery Star Wars Jedi: Fallen Order i codziennie dowiadujemy się nowych informacji o grze. Poznaliśmy cenę wersji PC oraz dostępne edycje i wiemy również, że produkcja postawi na akcję. Ta ostatnia wiadomość została potwierdzona przez Stiga Asmussena, reżysera gry. Między innymi do tej informacji postanowił się odnieść dziennikarz serwisu Press-Start, który miał możliwość odbycia rozmowy z twórcą.

Z wywiadu możemy dowiedzieć się, że tytuł będzie wymagał od gracza przemyślanej strategii podczas walki. Jako rycerz Jedi będziemy musieli nauczyć się, jak radzić sobie z konkretnym typem wroga, a także całymi ich grupami. Autorzy przyznają, że stworzyli przeciwników, do których pokonania będzie wymagana konkretna taktyka oraz odpowiedni zestaw umiejętności i narzędzi. Oponenci mają przypominać (jeżeli chodzi o mechanikę) tych z The Legend of Zelda: The Wind Waker. Fanów zapewne ucieszy również fakt, że na pytanie, czy w grze pojawią się walki z bossami, Stig Asmussen odpowiedział twierdząco:

Tak, oczywiście. W grze będą bossowie.

W grze spotkamy wiele rodzajów przeciwników. - Star Wars Jedi: Fallen Order z walkami z bossami, za to bez DLC - wiadomość - 2019-04-16
W grze spotkamy wiele rodzajów przeciwników.

Reżyser został również zapytany o poziom trudności gry, w kontekście serii Souls. Odpowiedział, że nie da się zrobić gry, w której bohater atakuje bronią „białą” bez nawet delikatnego wzorowania się na innych tytułach. Przyznał jednak, że Star Wars Jedi: Fallen Order będzie produkcją zdecydowanie łatwiejszą dla nowych graczy. Jeśli jednak chcielibyśmy zgłębić wszystkie „tajniki Mocy”, wtedy dopiero gra pokaże swój hardkorowy potencjał. Fani dłuższych historii również powinni spać spokojnie. Stig Asmussen dementuje pogłoski, jakoby nowa produkcja miała być krótka:

To nie będzie krótka gra. Po zapowiedzi, że nasza produkcja będzie oferowała rozgrywkę tylko dla jednego gracza i brak mikropłatności, czytałem kilka komentarzy w stylu: „o nie, to będzie tytuł na 4/5 godzin”. Spokojnie, to będzie satysfakcjonujące doświadczenie.

O Star Wars Jedi: Fallen Order więcej usłyszymy na E3. Zanim jednak do tego dojdzie, kilku szczegółów na temat produkcji możemy dowiedzieć się z Twittera Jaya Ingrama, specjalisty ds. społeczności. Fanów powinien uspokoić fakt, że Electronic Arts pozostawiło studiu Respawn Entertainment wolną rękę w zakresie procesu produkcyjnego. Ciekawe jest to, że twórcy nie planują żadnego DLC do gry, tłumacząc to chęcią wypuszczenia na rynek spójnej i zamkniętej historii.

Dotychczasowe informacje na temat gry mogą nastrajać optymistycznie. Gra akcji dla pojedynczego gracza, do tego skupiona na opowiedzeniu spójnej i ciekawej historii, a wszystko to w gwiezdnowojennym sosie i tworzone przez ekipę, która zjadła zęby na grach akcji - to może się udać. Oby wszystkie zachwyty nad tytułem okazały się prawdziwe. Przekonamy się o tym 15 listopada bieżącego roku, kiedy gra trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars Jedi: Fallen Order
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order - znamy cenę i dostępne edycje gry
  3. Pierwszy trailer Star Wars Jedi: Fallen Order. Znamy datę premiery