Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2019, 09:20

Star Wars Jedi Fallen Order bez wersji próbnej w EA i Origin Access

Abonenci EA Access oraz Origin Access nie skorzystają przed premierą z 10-godzinnej wersji próbnej gry Star Wars Jedi: Fallen Order. EA tłumaczy swoją decyzję chęcią uniknięcia spoilerów, ale gracze zaczynają poważnie obawiać się o długość produkcji.

Spotkanie z Inkwizytorami to będzie coś, szczególnie dla fana Rebeliantów. - Star Wars Jedi Fallen Order bez wersji próbnej w EA i Origin Access - wiadomość - 2019-11-12
Spotkanie z Inkwizytorami to będzie coś, szczególnie dla fana Rebeliantów.

Premiera najbardziej oczekiwanej przez fanów Gwiezdnych wojen gry roku już w najbliższy piątek. Star Wars Jedi: Upadły Zakon, bo o tej produkcji mowa, jawi się jako zbawienie dla wszystkich graczy żądnych świetnej historii w popularnym uniwersum. Wygląda na to, że producenci z Respawn Entertainment naprawdę przygotowali coś „ekstra”, bowiem firma Electronic Arts zdecydowała się nie dawać abonentom usługi EA Access możliwości 10-godzinnego testowania gry przed premierą. W zamian za to gracze otrzymają kilka skórek do wykorzystania podczas rozgrywki. Podkreślamy, że choć informacja pojawiła się na Twitterze EA Access, to dotyczy również Origin Access Basic. Przedpremierowego dostępu do gry (w pełnej wersji) nie uzyskają też abonenci Origin Access Premier. „Elektronicy” tłumaczą ten ruch chęcią zredukowania ryzyka spoilerów."

Nietrudno się domyślić, że takie działanie niezbyt spodobało się graczom, którzy przyzwyczaili się do możliwości przetestowania każdej nowej produkcji EA. Jeśli jednak rzeczywiście na początku gry mają miejsce istotne dla fabuły (a może także dla całego uniwersum) wydarzenia, to może lepiej wyjątkowo odebrać użytkownikom taką opcję. Pamiętajmy również, że EA wiąże ogromne nadzieje z tytułem, dlatego pozwolenie graczom na poznanie ważnych wątków fabularnych bez zakupu gry mogłoby negatywnie wpłynąć na finanse.

Jest jednak jeszcze pewna kwestia, która (chociaż próbuję ją zdusić w zarodku) nie daje mi spokoju. Co jeśli okaże się, że gra jest na tyle krótka, że 10 godzin triala to czas, który w zupełności wystarczy na jej przejście? Ja wiem, że tytuł ma otwierać wszystkie karty przed graczem stopniowo i każda lokacja będzie zawierać sekrety, tajne przejścia i ukryte pomieszczenia. Ale do przeprawienia się przez główny wątek fabularny przecież tego nie potrzebujemy. Mam nadzieję, że ten wewnętrzny niepokój okaże się nieuzasadniony. Cóż, do piątku nie będę spał spokojnie, wyczuwam zaburzenia w mocy...

Star Wars Jedi: Upadły zakon trafi do sprzedaży 15 listopada 2019 roku. Tytuł ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars Jedi: Upadły zakon
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order to gra EA, której szukaliście