Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2015, 18:05

autor: Luc

Star Wars: Battlefront – nowe informacje poznamy w kwietniu

Długo wyczekiwane Star Wars: Battlefront wkrótce zostanie oficjalnie zaprezentowane. Wydawca gry właśnie zapowiedział, że produkcja po raz pierwszy zadebiutuje podczas Star Wars Celebration – dużej fanowskiej imprezy, która odbędzie się za równy miesiąc.

Kolejne informacje o Star Wars: Battlefront już niebawem. - Star Wars: Battlefront – nowe materiały i informacje zostaną ujawnione w kwietniu - wiadomość - 2015-03-19
Kolejne informacje o Star Wars: Battlefront już niebawem.

Dobre wieści dla fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nową odsłonę Star Wars: Battlefront zapowiedziano jeszcze w 2013 roku, jednak od tamtego momentu twórcy o swojej produkcji mówili bardzo niewiele. Szczątkowe informacje jakie ujawniono chociażby dwa miesiące temu poważnie zaostrzały apetyty graczy, to jednak jedyne czym do tej pory raczyli nas deweloperzy. Za równy miesiąc, wyczekiwania zostaną nam w końcu wynagrodzone. Electronic Arts – wydawca tytułu – właśnie opublikował na oficjalnej stronie notkę o tym, że Star Wars: Battlefront zostanie po raz pierwszy pokazane podczas imprezy Star Wars Celebration, która obędzie się 16-19 kwietnia 2015 roku. Wydarzenie tym razem organizowane jest z okazji zbliżającej się premiery siódmego epizodu filmowej sagi, jednak zwolennicy elektronicznej rozrywki będą ją uważnie śledzili z całkowicie innego powodu.

EA nie zdradziło oczywiście tego, co konkretnie ma zamiar zaprezentować, w ogłoszeniu możemy jednak przeczytać:

W poprzednim roku obiecaliśmy Wam, że pokażemy więcej wiosną 2015 roku. I ta wiosna właśnie się zbliża. (…) Nie potrafimy sobie wyobrazić lepszego miejsca (tj. konwencji Star Wars Celebration – dop. red.), w którym mogłaby poraz pierwszy oficjalnie zadebiutować nasza produkcja.

Z powyższych słów niewiele wynika, ale biorąc pod uwagę to, w jaki sposób ogłoszono powyższe wieści, możemy spodziewać się garści nowych informacji na temat produkcji, pierwszych screenshotów, a być może także i fragmentów rozgrywki. Wydawca zapowiada w najbliższej przyszłości kolejne doniesienia na ten temat.

Star Wars: Battlefront to strzelanka osadzona w niezwykle popularnym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Po zamknięciu LucasArts, jej produkcję przejęło studio DICE, znane m.in. z serii Battlefield. Twórcy ujawnili do tej pory, że oprócz dokładnie odwzorowanych modeli pojazdów, możemy liczyć także na realistycznie wyglądające lokacje przypominające te, które widzieliśmy w filmach. Gra zaoferuje zarówno kampanię, jak i tryb dla wielu graczy.