Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2014, 19:15

autor: Ender

Star Wars: Battlefront – debiut gry nastąpi w czasie filmowej premiery siódmego epizodu Star Wars?

Przedstawiciel Electronic Arts zdradził, że firma chciałaby, aby premiera gry Star Wars: Battlefront nastąpiła w czasie gdy na ekranach kinowych zadebiutuje siódmy epizod Star Wars. Chociaż gra ma nie być powiązana bezpośrednio z nową trylogią, wydawca będzie mógł skorzystać ze wzmocnionego zainteresowania konsumentów marką. Nowa część Gwiezdnej Sagi, w reżyserii J.J.Abramsa, zadebiutować ma w grudniu 2015 roku.

Według Electronic Arts, gra może skorzystać z machiny promocyjnej siódmego epizodu Star Wars - Star Wars: Battlefront – debiut gry nastąpi w czasie filmowej premiery siódmego epizodu Star Wars? - wiadomość - 2014-07-23
Według Electronic Arts, gra może skorzystać z machiny promocyjnej siódmego epizodu Star Wars

Zapowiedź kolejnej odsłony serii Star Wars: Battlefront pozytywnie zaskoczyła wielu miłośników uniwersum Gorge'a Lucasa, którzy od lat nie mogli doczekać się pełnoprawnego sequela drugiej odsłony cyklu. Pierwszy teaser, zaprezentowany podczas ubiegłorocznych targów E3, zaostrzył apetyt fanów. Od tamtej pory nie otrzymaliśmy jednak zbyt wielu konkretnych informacji o grze. Jedynym wyjątkiem była krótka relacja ze studia deweloperskiego DICE, którą przygotowano w formie trailera opublikowanego na czerwcowych targach E3. Electronic Arts nie podało na razie nawet oficjalnego terminu premiery, choć jak wiemy, najpewniej nastąpi ona w 2015 roku. Tę datę zdaje się potwierdzać Patrick Soderlund, jeden z przedstawicieli EA, który podczas wczorajszego spotkania z inwestorami przedstawiał raport z działania spółki.

Według Soderlunda, Electronic Arts chciałoby, aby Star Wars: Battlefront pojawiło się w sprzedaży w czasie kiedy na ekrany kinowe będzie wchodzić siódmy epizod Star Wars. To preferowane przez giganta okno czasowe pozwoliłoby na wykorzystanie zwiększonego zainteresowania marką Star Wars oraz wszystkim tym, co z nią związane. Według aktualnych planów Disneya, nowa część Gwiezdnych Wojen pojawi się w kinach 18 grudnia 2015 roku. Przy okazji, Soderlund wypowiedział się też na temat potencjalnych związków Battlefront z trylogią J.J. Abramsa:

Nasza gra jest zakorzeniona w klasycznym uniwersum Star Wars i nie będzie związana za bardzo z przygotowywanymi filmami. Chcemy po prostu stworzyć tytuł, który byłby hołdem złożonym historii Gwiezdnej Sagi. Oczywiście w produkcji znajdą się elementy wiążące ją z nową trylogią, ale nie powiedziałbym, że są aż tak znaczące.(...)

Ogólnie rzecz biorąc, przedstawiciel EA dość mętnie opisał związki gry z siódmym epizodem. Niewykluczone więc, że są rzeczy, o których nie może jeszcze w tej chwili mówić. Niektóre przypuszczenia graczy wskazują na to, że Battlefornt będzie zawierał poziomy oraz postacie z nowych filmów. Tłumaczyłoby to dodatkowo decyzje o sprzężeniu sprzedaży tytułu z kinowym debiutem siódmego epizodu. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że ekipa Abramsa zrobi psikusa Electronic Arts. Chociaż część menadżerów Disneya nalega mocno na grudniową datę premiery, problemy jakie napotkali filmowcy, takie jak kontuzja Harrisona Forda oraz wyjątkowo krótki czas przeznaczony na postprodukcję i przygotowanie efektów specjalnych, sprawiają, że coraz mocniej słychać głosy, które opowiadają się za premierą w maju 2016 roku. Byłoby to nie tylko zgodne z tradycją serii (wszystkie epizody sagi pojawiły się właśnie w tym miesiącu), ale dałoby też dodatkowy czas na dopracowanie obrazu.

  1. Oficjalna strona gry Star Wars: Battlefront