Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2015, 12:38

autor: luckie

Star Wars: Battlefront bez czatu głosowego na PC

Star Wars: Battlefront w wersji na PC nie zaoferuje czatu głosowego. Jedynym sposobem na konwersację z graczami z drużyny będzie skorzystanie z zewnętrznego komunikatora. Wersje gry na PlayStation 4 i Xboksa One wykorzystają w tym celu wbudowane systemy konsol.

Cisza w eterze może utrudnić współpracę drużynową w Star Wars: Battlefront - Star Wars: Battlefront bez chatu głosowego na PC - wiadomość - 2015-10-14
Cisza w eterze może utrudnić współpracę drużynową w Star Wars: Battlefront

Pecetowe wydanie Star Wars: Battlefront nie umożliwi komunikacji głosowej między graczami. Przedstawiciel firmy Electronic Arts poinformował na Twitterze, że w tym celu grający będą zmuszeni sięgnąć po zewnętrzne programy. W przypadku edycji na PlayStation 4 i Xboksa One, gra skorzysta z wbudowanych systemów obu konsol. Fani mogą słusznie czuć się rozczarowani tą wiadomością, jako że komunikacja w drużynowej strzelaninie to podstawa. Takie posunięcie producenta oznacza, że grając z losowo dobieranymi towarzyszami broni, porozumiewanie się na bieżąco będzie praktycznie niemożliwe. Jedyny plus jest taki, że w słuchawkach nie usłyszymy kierowanych w naszym kierunku obelg i niesłusznych oskarżeń o oszustwo.

W ubiegły weekend odbyły się otwarte beta-testy Star Wars: Battlefront, w których udział wzięło 9 milionów graczy. Ogólnie rzecz biorąc nowa odsłona lubianego cyklu pierwszoosobowych strzelanin w świecie Gwiezdnych Wojen zapowiada się naprawdę dobrze. W grze pojawi się kilkanaście zróżnicowanych trybów rozgrywki, w tym klasyczne zmagania wieloosobowe, jak i misje kooperacyjne przeciwko wrogiemu AI. Całość napędza zaawansowany technologicznie silnik Frostbite 3. Star Wars: Battlefront ukaże się na komputerach osobistych i konsolach obecnej generacji 19 listopada 2015 roku.

  1. Star Wars: Battlefront - kompendium wiedzy
  2. Oficjalna strona Star Wars: Battlefront