Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2015, 12:40

autor: Góral

Dungeon Defenders II dostępne od wczoraj za darmo

Dungeon Defenders II, kontynuacja popularnej gry RPG akcji z elementami tower defense, od wczoraj dostępna jest w Steam Early Access za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play.

W marcu 2013 roku studio Trendy Entertainment zapowiedziało grę Dungeon Defenders II – kontynuację popularnej produkcji typu tower defense z 2011 roku. Od grudnia 2014 roku tytuł dostępny jest w ramach Steam Early Access, a od wczoraj można się nim bawić za darmo, gdyż projekt oferowany jest od teraz bezpłatnie w ramach alfa testów. Z tej okazji opublikowano powyższy zwiastun. Dodatkowo kilka dni temu gra doczekała się pierwszej części sporej aktualizacji zatytułowanej Ascension. Patch wprowadził m.in. większe i silniejsze wieże, zmieniono balans przeciwników i broni, pojawił się system Stat Points, pozwalający na decydowanie, którą cechę chcemy ulepszyć itd. Druga część zadebiutuje 27 października i otrzymamy dzięki niej przede wszystkim dwie nowe mapy, kolejnych minibosów, kostiumy i nie tylko. Jeżeli więc nie mieliście okazji pobawić się tym tytułem, to warto teraz rozpocząć rozgrywkę.

W Dungeon Defenders II wcielamy się w różnych wojowników dysponujących odmiennymi mocami. - Dungeon Defenders II dostępne od wczoraj za darmo - wiadomość - 2015-10-14
W Dungeon Defenders II wcielamy się w różnych wojowników dysponujących odmiennymi mocami.
Dungeon Defenders II dostępne od wczoraj za darmo - ilustracja #2

Dungeon Defenders II jest grą RPG akcji kładącą duży nacisk na elementy tower defense. Podczas zabawy dołączamy do grupki osób i wspólnie staramy się stawić czoła kolejnym falom wrogom. Poszczególni bohaterowie dysponują odmiennymi zdolnościami, a wszystko to uzupełnia możliwość budowania wieżyczek obronnych, bez których zwycięstwo byłoby nieosiągalne.

Pierwsze Dungeon Defenders okazało się sporym sukcesem komercyjnym i rozeszło się w nakładzie przekraczającym 4,5 milionów egzemplarzy na wszystkich docelowych platformach sprzętowych (konsole PlayStation 3, Xbox 360, komputery PC i urządzenia mobilne).