Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2021, 09:09

Star Wars Battlefront 2 - 19 mln osób wzięło grę za darmo w Epic Games Store

Ponad 19 mln graczy skorzystało z promocji Epic Games Store pozwalającej otrzymać za darmo pełną wersję Star Wars: Battlefront II, czyli strzelanki studia DICE osadzonej w realiach Gwiezdnych wojen.

Promocja serwisu Epic Games Store, pozwalająca za darmo zdobyć pełną wersję Star Wars: Battlefront II, okazała się strzałem w dziesiątkę. Firma Electronic Arts pochwaliła się, że z oferty skorzystało ponad 19 milionów graczy.

Pełna wersja dostępna była za darmo przez tydzień. Promocja okazała się tak popularna, że spowodowała problemy z serwerami gry, które nie były przygotowane na tak gwałtowny wzrost liczby grających.

Oferta Epic Games Store sprawiła, że Star Wars: Battlefront 2 przeżywa prawdziwy renesans popularności. Trudno przewidzieć, ile on potrwa, ale wzrost liczby graczy jest tak duży, że nawet jeśli większość z nich wkrótce porzuci tę grę, to i tak przez długi czas raczej nie będzie problemów ze znajdowaniem chętnych do rozgrywek sieciowych.

Studio DICE zakończyło już rozwój Star Wars: Battlefront II. Nawet popularność promocji Epic Games Store nie powinna zmienić tej sytuacji, gdyż zespół koncentruje się obecnie na Battlefieldzie 6. Niedawno pojawiły się jednak plotki sugerujące, że w planach jest Battlefront 3.

  1. Recenzja gry Star Wars: Battlefront II – blasterem w stopę
  2. Star Wars: Battlefront 2 – poradnik
  3. Star Wars: Battlefront 2 – strona oficjalna