Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 10:33

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Star Citizen - nowy zwiastun z The Game Awards 2015

Na The Game Awards 2015 zaprezentowano najnowszy zwiastun gry Star Citizen od studia Cloud Imperium Games. Pokazano na nim wszystkie najważniejsze elementy wersji alfa 2.0, do której obecnie dostęp ma ograniczona liczba graczy.

Na The Game Awards 2015 studio Cloud Imperium Games pochwaliło się nowym zwiastunem kosmicznego symulatora Star Citizen. Materiał, według informacji zamieszczonej na początku nagrania, został zmontowany na podstawie fragmentów pochodzących bezpośrednio z rozgrywki i trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo dobrze. Ukazano na nim zarówno loty w statkach kosmicznych, urywki z modułu FPS (Star Marine) czy też poruszanie się w przestrzeni kosmicznej w samym skafandrze. Wszystko to znajduje się oczywiście w najnowszej wersji alfa 2.0, która od niedawna dostępna jest dla wybranych osób.

Przy okazji warto wyjaśnić pewną kwestię. Najnowszy zwiastun produkcji wprowadził niektórych graczy w błąd, sugerując, że alfa 2.0 jest już możliwa do pobrania dla wszystkich zainteresowanych. Jak jednak wspomniałem przed chwilą, obecnie dostęp do niej ma ograniczona liczba osób, a dokładniej pisząc, około 100 tysięcy wybranych graczy. Wersja ta zostanie udostępniona publicznie jak tylko deweloperzy uporają się z błędami, których ponoć nie brakuje.

Star Citizen to nie tylko kosmiczny symulator - to także kosmiczna strzelanka. - Star Citizen - nowy zwiastun z The Game Awards 2015 - wiadomość - 2015-12-04
Star Citizen to nie tylko kosmiczny symulator - to także kosmiczna strzelanka.
Star Citizen w skrócie:
  • Kosmiczny symulator tworzony przez studio Cloud Imperium Games
  • Głównym projektantem jest Chris Roberts, twórca serii Wing Commander
  • Tytuł zmierza w kierunku komputerów PC, jednak nie wiemy, kiedy na rynku ukaże się pełna wersja

Star Citizen powstaje od dłuższego czasu. O grze dowiedzieliśmy się w 2012 roku, kiedy to wystartowała zbiórka pieniędzy. Od tamtej pory twórcy cały czas pracują nad rozbudowaną produkcją, na którą ciągle można wpłacać pieniądze, inwestując chociażby w statki na oficjalnej stronie. W ten sposób udało się już zebrać blisko 100 milionów dolarów od ponad miliona osób.

Produkcja połączy w jedno różne gatunki gier komputerowych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłości (nie wiemy, kiedy ukaże się pełna wersja) otrzymamy dostęp do kampanii fabularnej Squadron 42, trybu FPS, Persistent Universe, modułu społecznościowego itd. Wszystko to uzupełni plejada gwiazd, użyczających głosów wirtualnym postaciom.