Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2015, 14:01

autor: luckie

Luke Skywalker, Joker, a teraz komandor Old Man w Star Citizen – poznaj nową rolę Marka Hamilla

Twórcy Star Citizen ujawnili postać, w jaką wcieli się Mark Hamill, znany z roli Luke’a Skywalkera z Gwiezdnych Wojen oraz Jokera z serii Batman: Arkham. Aktor wystąpi jako komandor Old Man, doświadczony dowódca z silnym charakterem. Ogłoszenie to towarzyszy zbliżającej się obszernej aktualizacji, która wprowadzi do gry otwarty fragment kosmosu.

Komandor podporucznik Steve ‘Old Man’ Colton nowym alter ego Marka Hamilla - Luke Skywalker, Joker, a teraz komandor Old Man w Star Citizen – poznaj nową rolę Marka Hamilla - wiadomość - 2015-11-20
Komandor podporucznik Steve ‘Old Man’ Colton nowym alter ego Marka Hamilla

Od jakiegoś czasu znamy obsadę aktorską gry Star Citizen i trzeba przyznać, że robi ona wrażenie. Trudno się jednak dziwić twórcom, że mając do dyspozycji dziesiątki milionów dolarów, gorliwie wpłacanych przez fanów (obecnie prawie 95 mln), decydują się na zatrudnienie prawdziwych gwiazd. Przypominamy, że w kosmicznym symulatorze od Chrisa Robertsa wystąpi Mark Hamill, znany światu przede wszystkim jako Luke Skywalker z Gwiezdnych Wojen (miłośnicy Batmana kojarzą go również z roli Jokera w serii gier Batman: Arkham). Studio Cloud Imperium Games ujawniło, że słynny aktor wcieli się w postać doświadczonego, twardego dowódcy. Komandor podporucznik Steve ‘Old Man’ Colton (widoczny na powyższej grafice) pojawi się w kampanii solowej Squadron 42, która domyślnie ma towarzyszyć rozbudowanym rozgrywkom sieciowym.

Poniżej znajdziecie wywiad serwisu PC Gamer z Markiem Hamillem, w którym aktor opowiada więcej o swojej nowej roli:

Alfa 2.0

Przy tej okazji należałoby wspomnieć o pokaźnej aktualizacji grywalnej alfy Star Citizen. Na serwerach testowych Public Test Universe (PTU) pojawiła się wersja 2.0. Na razie została ona udostępniona niewielkiemu gronu składkowiczów, ale z czasem zaproszenia otrzymają kolejni fani.

Patch wprowadza zalążek tego, co w przyszłości ma się przekształcić w ogromny, otwarty wszechświat. Gracze mogą odwiedzić gazowego olbrzyma o nazwie Crusader oraz okolice planety: stacje kosmiczne, księżyce i pasy asteroidów. Czeka tam na nich szereg aktywności, w tym starcia statków kosmicznych, misje badawcze, wydarzenia losowe oraz walkę bezpośrednią w trybie FPS w lokacji PvP. Zawartość wersji alfa 2.0 szczegółowo opisano w tym dokumencie.

  1. Oficjalna strona gry Star Citizen
  2. Star Citizen – kompendium wiedzy