Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 listopada 2015, 13:13

Last Horizon - premiera kosmicznej zręcznościówki autorów Glorkian Warrior: The Trials of Glork

Do sprzedaży na systemach iOS i Android oraz na pecetach trafiła kosmiczna zręcznościówka Last Horizon. Za projektem stoi zespół PixelJam Games, czyli autorzy popularnego Glorkian Warrior: The Trials of Glork.

Znane z wyśmienitego Glorkian Warrior: The Trials of Glork studio PixelJam Games właśnie wypuściło swój kolejny projekt. Okazała się nim kosmiczna zręcznościówka zatytułowana Last Horizon.

Obecnie gra dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na pecety. Produkcja kosztuje około 12-15 złotych (zależnie od platformy), pozbawiona jest mikropłatności i nie wymaga połączenia z Internetem.

Fabuła Last Horizon jest bardzo prosta. Gracz wciela się w pilota ostatniego statku stojącej na skraju wymarcia cywilizacji. Jej świat uległ zniszczeniu i tylko garstce osób udało się dostać na czas na pokład. Teraz na naszych barkach spoczywa obowiązek ocalenia całego gatunku poprzez znalezienie mu nowego domu.

W Last Horizon gracz obejmuje kontrolę nad małym statkiem eksplorującym pełen niebezpieczeństw kosmos. Rozgrywka toczy się w dwóch wymiarach, a silnik losowo generuje kształt galaktyki, przez co zawsze czekają na nas nowe przygody i wyzwania. Lot nie należy do łatwych zadań, gdyż silniki na jednostce nie są potężne i mają problem ze zwalczeniem sił grawitacyjnych ciał niebieskich i czarnych dziur. Musimy się więc nauczyć je wykorzystywać w celu manipulowania torem ruchu statku.

Zadaniem gracz jest znalezienie niezamieszkałego świata o odpowiednich parametrach. Zanim tam jednak dotrzemy musimy wpierw zgromadzić odpowiednią liczbę surowców potrzebnych do teramorfingu, jak również spróbować odnaleźć kolonie, w których wciąż mieszkają ludzie, aby zabrać ich ze sobą w podróż do nowego domu. Problem w tym, że sporo bogatych w surowce planet ma już swoich mieszkańców z innych ras, posiadających mocno ograniczoną tolerancję w stosunku do okradających ich świat przybyszy. Jeśli weźmiemy za dużo, to ruszą za nami w pościg. W pustce kosmicznej spotkamy również armady piratów i liczne niebezpieczne anomalie. Co więcej, cały czas musimy także dbać o utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu paliwa i tlenu.