Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2020, 21:59

STALKER 2 wykorzysta technologię Unreal Engine

Studio GSC Game World poinformowało, że gra S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie korzystać z technologii Unreal Engine. Choć twórcy nie są jeszcze gotowi, by mówić o platformach docelowych, można gdybać, że wersja na komputery osobiste doczeka się czasowej (lub stałej) ekskluzywności dla Epic Games Store.

Deweloperzy ze studia GSC Game World, którzy obecnie pracują nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2, poinformowali, że ich najnowsze dzieło będzie działać w oparciu o technologię Unreal Engine. Jak mówią autorzy, planowali jeszcze wstrzymać się z tym ogłoszeniem, jednak kiedy informacja przedwcześnie ujrzała światło dzienne za sprawą firmy Epic Games, nie pozostało im nic innego, jak ją potwierdzić.

Wykorzystanie technologii Unreal Engine dobrze rokuje w temacie jakości oprawy graficznej drugiej części serii S.T.A.L.K.E.R. - STALKER 2 wykorzysta technologię Unreal Engine - wiadomość - 2020-01-02
Wykorzystanie technologii Unreal Engine dobrze rokuje w temacie jakości oprawy graficznej drugiej części serii S.T.A.L.K.E.R.

Autorzy przekonują, że wykorzystanie silnika Unreal Engine pozwoli im nie tylko na stworzenie oczekiwanej przez graczy produkcji pełnej „napięcia i tajemnicy”, lecz również uczyni pracę nad fanowskimi modyfikacjami do S.T.A.L.K.E.R.-a 2 „łatwiejszą i przystępniejszą”. Twórcy zdają sobie bowiem sprawę, że poprzednie gry spod tego szyldu „żyją” do tej pory między innymi dzięki wciąż powstającym modom.

Co zaś tyczy się platform docelowych – autorzy obecnie nabierają wody w usta, nawet pomimo tego, że „wiedzą, co sobie myślimy”. Twórcy przekonują też, że w powyższych rewelacjach nie ma żadnych wskazówek do tego, na jakich platformach będzie dostępny drugi S.T.A.L.K.E.R. Zważywszy na ostatnie poczynania firmy Epic Games, wydaje się jednak całkiem prawdopodobne, że wersja na komputery osobiste będzie czasowym (lub stałym) tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store.

Poniżej prezentujemy jeszcze udostępnioną przez twórców grafikę ukazującą bochenek chleba... trzeba przyznać, że całkiem szczegółowy bochenek chleba.

Świeżutki chlebek wprost z czarnobylskiej Zony. - STALKER 2 wykorzysta technologię Unreal Engine - wiadomość - 2020-01-02
Świeżutki chlebek wprost z czarnobylskiej Zony.

Informacja o wykorzystaniu przez studio GSC Game World technologii Unreal Engine nie powinna być zaskoczeniem dla nikogo, kto uważnie śledzi informacje związane z tym projektem. Kiedy w maju 2018 roku deweloperzy zapowiedzieli ów tytuł, Siergiej Galjonkin pracujący w firmie Epic Games opublikował na swoim twitterowym profilu wielce wymowną wiadomość, w której zachęcał graczy do zgadnięcia, na jakim silniku zostanie oparta owa produkcja. Jeśli natomiast zastanawiacie się, jak może wyglądać „nierealna” wersja Strefy Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, mgliste pojęcie na ten temat da Wam rzut okiem na Chernobylite – dzieło studia The Farm 51 także korzysta bowiem z technologii Unreal Engine.

  1. Oficjalna strona internetowa gry S.T.A.L.K.E.R. 2

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej