Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2010, 12:40

autor: Sarge

Square Enix zaprzecza doniesieniom o tworzeniu gry Hitman 5

Przedwczoraj informowaliśmy Was o możliwym przecieku na temat piątej części Hitmana, kiedy to interesujące słowa wypowiedział David Bateson, aktor wcielający się w głównego bohatera gry. Stwierdził on, że obecnie wraz ze studiem IO Interactive pracuje nad nową odsłoną serii, co oczywiście wywołało spore poruszenie wśród fanów. Tymczasem jednak informacje te zostały zdementowane przez wydawcę.

Przedwczoraj informowaliśmy Was o możliwym przecieku na temat piątej części Hitmana, kiedy to interesujące słowa wypowiedział David Bateson, aktor od początku serii wcielający się w głównego bohatera gry. Stwierdził on, że obecnie wraz ze studiem IO Interactive pracuje nad nową odsłoną cyklu, co oczywiście wywołało spore poruszenie wśród fanów. Tymczasem jednak informacje te zostały zdementowane przez wydawcę.

Z firmą Square Enix skontaktowali się redaktorzy serwisu VG247, którzy zapytali się o wiarygodność doniesień Batesona. W oficjalnym oświadczeniu korporacji znajdujemy następującą treść: „Wypowiedź pana Batesona nam schlebia, ale jest też swego rodzaju zaskoczeniem, jako że obecnie nie pracujemy z nim nad żadnym projektem” .

Square Enix zaprzecza doniesieniom o tworzeniu gry Hitman 5 - ilustracja #1

Innymi słowy – wydawca zaprzecza wszystkiemu, co powiedział „głos Hitmana” i wygląda na to, że wciąż daleko jest do ewentualnej zapowiedzi gry. Oczywiście nawet oficjalne stanowisko Square Enix nie musi oznaczać, że nie znajduje się ona w produkcji. Pozostaje bowiem jeszcze kwestia wiarygodności Batesona – trudno przypuszczać, by miał on bez konkretnego powodu rozprowadzać fałszywe informacje. Możemy zatem mieć nadzieję, że tak naprawdę Hitman 5 jest tworzony, ale jeszcze za wcześnie na ujawnianie jakichkolwiek szczegółów.

To nie pierwszy raz, gdy docierają do nas nieoficjalne doniesienia na temat tego tytułu. Trzy miesiące temu do sieci trafiły plakaty z głównym bohaterem serii, które mogły zwiastować nadejście jej piątej części. Wprawdzie studio IO Interactive zaprzeczało tym domysłom, ale fani wciąż żyją nadzieją, że „coś jest na rzeczy”.

Według nieoficjalnych informacji, Hitman 5 miałby trafić na rynek nie wcześniej niż w grudniu 2011 roku. Przypomnijmy, że ostatnia odsłona o tytule Hitman: Blood Money ukazała się ponad cztery lata temu, zatem na powrót cyklu czekamy już długo. Mamy nadzieję, że niedługo wszelkie spekulacje zostaną ucięte oficjalnym potwierdzeniem, na które czeka wielu miłośników łysego zabójcy.