Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2008, 20:23

autor: ult

Square Enix oficjalnie zapowiedział pecetową wersję The Last Remnant

Kilka tygodni temu, na rynku gier przeznaczonych na konsolę Xbox 360 pojawiła się najnowsza pozycja twórców popularnej serii Final Fantasy – The Last Remnant. W dniu dzisiejszym wydawca, firma Square Enix, opublikował informacje, dotyczące dystrybucji produktu na PC.

Kilka tygodni temu, na rynku gier przeznaczonych na konsolę Xbox 360 pojawiła się najnowsza pozycja twórców popularnej serii Final FantasyThe Last Remnant. W dniu dzisiejszym wydawca, firma Square Enix, opublikował informacje, dotyczące dystrybucji produktu na PC.

Square Enix oficjalnie zapowiedział pecetową wersję The Last Remnant - ilustracja #1

Wersja sygnowana znakiem Games for Windows, przeznaczona dla użytkowników komputerów osobistych, ma ukazać się wiosną przyszłego roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Gra wzbogacona będzie o językowe lokalizacje, stworzone przez samego wydawcę. W europejskiej wersji The Last Remnant będziemy mogli skorzystać z dialogów i menu przetłumaczonych na (oprócz angielskiego) język niemiecki, francuski, hiszpański oraz włoski.

Jak zapewnia wydawca, pecetowi gracze mogą oczekiwać dodatkowych bonusów, które nie zostały uwzględnione w wersji na Xbox 360. Na chwilę obecną firma nie podaje więcej szczegółów, o jakie nowości chodzi.

Przypomnijmy, The Last Remnant to gra RPG osadzona w mistycznym świecie, zbliżonym do tego, znanego nam z serii Final Fantasy. Historia rozpoczyna się w tysiąc lat po wyniszczającej wojnie, która podzieliła jednolite dotąd uniwersum. Główny wątek dotyczy jednak porwania, które miało miejsce na maleńkiej wyspie, dokonanego przez tajemniczą grupę żołnierzy. Nasz bohater, brat zaginionej Iriny, rusza w morderczy pościg.

The Last Remnant stworzony został na bazie silnika Unreal Engine 3 oraz wykorzystuje nowoczesną technikę SpeedTreeRT, która stara się realistycznie przedstawiać florę wirtualnego świata. Więcej informacji na temat samej gry możecie znaleźć w naszej Encyklopedii.

Square Enix oficjalnie zapowiedział pecetową wersję The Last Remnant - ilustracja #2