Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2015, 11:40

Squad – taktyczny FPS autorów Project Reality trafi do Steam Early Access w grudniu

Założone przez autorów moda Project Reality studio Offworld Industries poinformowało, że wczesna wersja taktycznej strzelanki Squad trafi do sprzedaży w Steam Early Access w przyszłym miesiącu. Ujawniono także wymagania sprzętowe gry.

Gra zadebiutuje w Steam Early Access za niecały miesiąc. - Squad – taktyczny FPS autorów Project Reality trafi do Steam Early Access w grudniu - wiadomość - 2015-11-22
Gra zadebiutuje w Steam Early Access za niecały miesiąc.

Mamy dobre wieści dla miłośników realistycznych taktycznych strzelanek. Studio Offworld Industries poinformowało, że wczesna edycja gry Squad trafi do sprzedaży w Steam Early Access 15 grudnia tego roku. Autorzy spędzili ostatnie czternaście miesięcy, które upłynęły od ujawnienia projektu, na rozwijaniu wersji alfa i uważają, że produkcja osiągnęła już wystarczająco zaawansowany poziom, aby dopuścić do niej większe grupy graczy.

Jednocześnie, na stronie gry w serwisie Steam pojawiły się wymagania sprzętowe. Analizując je, warto pamiętać, że dotyczą one jedynie wczesnej wersji, która zadebiutuje 15 grudnia. Potem z pewnością optymalizacja zostanie jeszcze poprawiona.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1 (x64)
 2. Procesor: 2 GHz Dual-Core 64-bit
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta grafiki: Kompatybilna z DirectX 10, 1 GB pamięci
 5. Miejsce na dysku: 3 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1 (x64), Windows 8 (x64), Windows 10 (x64)
 2. Procesor: 3 GHz Quad-Core 64-bit
 3. Pamięć RAM: 6 GB
 4. Karta grafiki: kompatybilna z DirectX 12, 2 GB pamięci
 5. Miejsce na dysku: 3 GB

Squad budzi zainteresowanie przede wszystkim za sprawą swojego rodowodu. Za projektem stoją bowiem ludzie, którzy wcześniej opracowali legendarnego moda Project Reality. Gra skoncentruje się wyłącznie na rozgrywkach sieciowych. Skala potyczek ma być duża i na mapie walczyć ze sobą będzie stu graczy podzielonych na dwie drużyny.

Całość zostanie zaprojektowana tak, aby wymuszała ścisłą współpracę pomiędzy członkami drużyny. Bez tego wygrana będzie praktycznie niemożliwa. Pomogą w tym role dowódców, oferujące graczom możliwość budowania struktur obronnych oraz koordynowania działań oddziałów.

W starciach poza piechotą wezmą również udział różnorodne pojazdy oraz maszyny latające. Wszystko to zostanie zrealizowane z dużym przywiązaniem do realizmu i czesto jedna kula wystarczy, aby pozbawić gracza życia.

 1. Squad – oficjalna strona gry