Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 listopada 2015, 12:12

Warhammer 40,000: Freeblade, czyli starcia mechów w popularnym uniwersum firmy Games Workshop

W App Store zadebiutowała gra Warhammer 40,000: Freeblade, czyli strzelanka osadzona w popularnym uniwersum, w której zasiadamy w kokpicie potężnego mecha.

Ostatnie lata to okres prawdziwego wysypu produkcji mobilnych opartych na licencji Warhammera 40,000. Niektóre z nich prezentowały dobry poziom, podczas gdy jakość innych wołała o pomstę do nieba. Najnowsza produkcja tego typu, czyli strzelanka Warhammer 40,000: Freeblade, na szczęście należy do pierwszej z tych kategorii, a jednocześnie jest jedną z najładniejszych gier, jakie można obecnie znaleźć na smartfonach i tabletach.

     - Warhammer 40,000: Freeblade w App Store

Warhammer 40,000: Freeblade dostępny jest na razie tylko na urządzenia mobilne z systemem iOS. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, ale jeśli wierzyć pierwszym recenzjom, jest on bardzo łagodny. Na razie nie wiemy, czy autorzy, czyli ludzie ze studia Pixel Toys, mają w planach przeniesienie swojego dzieła także na inne platformy.

Gra opowiada historię młodego szlachcica służącego w jednym z zakonów rycerskich Imperium. Młodzieniec ma nieszczęście stać się świadkiem wymordowania całego jego rodu przez siły Chaosu. Pałając żądzą zemsty sprzymierza się z zakonem kosmicznych marines Dark Angels i zasiada w kokpicie Freeblade, czyli potężnej masywnej kroczącej maszyny bojowej, będącej odpowiednikiem mecha w tym uniwersum.

Głowna kampania składa się z ponad czterdziestu misji fabularnych. Do tego dochodzą opcjonalne misje specjalne oraz tzw. patrole, w których możemy walczyć aż do porażki z niekończącymi się falami nieprzyjaciół.

W Warhammer 40,000: Freeblade zabawa sprowadza się głównie do potyczek z hordami wrogów. Nie kierujemy ruchami maszyny. Te odbywają się automatycznie, a my jedynie zajmujemy się walką. Nasz mech jest wyposażony w prawdziwy arsenał różnorodnego uzbrojenia, w tym różnego rodzaju działka, wyrzutnie rakiet oraz bronie termiczne. Sianie śmierci i zniszczenia ułatwia fakt, że większość otoczenia można zniszczyć. Ponadto maszyna wyposażona jest w gigantyczny chainsword, czyli skrzyżowanie miecza i piły łańcuchowej. Zabawka ta służy do walki w zwarciu i przydaje się zwłaszcza podczas pojedynków z innymi mechami. Rozgrywkę wzbogaca system rozwoju. Podczas misji gromadzimy środki, które potem możemy wydać na ulepszanie maszyny oraz poszczególnych jej części.