Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2022, 11:33

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Spider-Man pokonał God of War i Horizon; prowadzi wśród gier Sony na PC

Zarówno pecetowy God of War, jak i Horizon: Zero Dawn zostały pokonane przez Spider-Mana; gra jest nowym najszybciej sprzedającym się portem Sony na PC.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

Sony pochwaliło się dzisiaj swoimi sukcesami za drugi kwartał fiskalny roku 2022. Jedną z ciekawszych informacji, jakie zostały podane, jest ta dotycząca rynkowej kondycji pecetowych konwersji hitów na PlayStation. Okazuje się, że Marvel's Spider-Man jest najszybciej sprzedającym się portem Sony na PC.

Wprawdzie nie podano konkretnych danych, jednakże w tym przypadku można odnieść się do poprzednich wyników udostępnionych przez japońskiego giganta. Wiemy dla przykładu, że pecetowe Horizon: Zero Dawn do końca marca 2022 r. przekroczyło próg miliona sprzedanych kopii. Port God of War zaś zakupiono 971 tysięcy razy w dwa miesiące od premiery.

Spider-Man musiał więc pobić te wyniki, aby zasłużyć sobie na wspomniany we wstępie tytuł. Według szacunków z bezpłatnej wersji strony Steam Spy, liczba osób, które zakupiły ten port na platformie firmy Valve, wynosi między jednym a dwoma milionami (choć trzeba pamiętać, że produkt jest dostępny też w Epic Games Store).

W tym przypadku popularność gry na Steamie może odzwierciedlać jej liczbę sprzedanych kopii. Już wcześniej zestawialiśmy rezultaty konwersji Sony na PC, które wyglądają następująco:

  1. Marvel's Spider-Man Remastered – 60 210 graczy bawiących się jednocześnie w szczytowym momencie pierwszej doby po premierze;
  2. Horizon: Zero Dawn – 56 557 graczy;
  3. God of War – 49 411 graczy.

Port Spider-Mana swoją premierę miał 12 sierpnia tego roku. 18 listopada zaś na pecetach wyjdzie samodzielny dodatek do tej gry, Marvel's Spider-Man: Miles Morales.

  1. Marvel’s Spider-Man na PC - recenzja. Pająk master race
  2. Marvel's Spider-Man - poradnik do gry
  3. Marvel’s Spider-Man Remastered na Steamie