Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 lipca 2014, 09:39

autor: Góral

Sony sprzedało 100 mln konsol PlayStation 3, PlayStation 4 i PS Vita

W ostatniej reklamie firma Sony zdradziła, że na całym świecie sprzedano łącznie ponad 100 mln konsol PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Niestety nie podzielono się szczegółowymi danymi przypadającymi na poszczególne platformy sprzętowe.

W najnowszej reklamie firmy Sony, skierowanej do partnerów biznesowych, koncern zdradził, że na całym świecie sprzedano razem ponad 100 mln konsol PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Ostatnie oficjalne dane mówią o 80 mln sztuk PS3, które trafiły w ręce klientów i 7 mln PS4. Nie znamy jednak aktualnych wyników handhelda (o 2,2 mln egzemplarzy informowano w sierpniu 2012 roku), wynik past-gena z kolei pochodzi z listopada 2013 roku. Przez ten czas z pewnością sprzedano kilka milionów jednej i drugiej konsoli, a do tego należy wziąć pod uwagę niesłabnącą popularność next-gena.

Ciężko porównać wynik Sony do konkurencji, gdyż nie znamy konkretnych liczb przypadających na poszczególne platformy, a do tego Microsoft sprzedaje tylko dwa urządzenia – Xboksa One i Xboksa 360. Jednak o ile druga z wymienionych platform sprzętowych idzie z PlayStation 3 łeb w łeb, tak Xbox One nieco odstaje od japońskiego next-gena (w kwietniu informowano o 5 mln egzemplarzy wysłanych do sklepów vs. 7 mln sprzedanych PlayStation 4). Należy jednak pamiętać, że PS4 jest oficjalnie dostępne w o wiele większej ilości krajów, a XOne dopiero we wrześniu bieżącego roku trafi do kolejnych 25 państw, w tym i do Polski.