Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2020, 19:18

„Sony, kup Konami” – fani reagują na zakup Bethesdy przez Microsoft

Wykupienie ZeniMax przez Microsoft wywołało burzę w sieci. W odpowiedzi fani Sony wysunęli propozycję, by firma również dokonała zakupu pewnego sporego wydawcy.

„Sony, kup Konami” – fani reagują na zakup Bethesdy przez Microsoft - ilustracja #1
Fani Sony sugerują drastyczną odpowiedź na ostatnie posunięcie Microsoftu.

Przejęcia w branży gier zawsze budzą spore emocje, ale mało która transakcja w historii rynku wzbudziła takie poruszenie co zakup ZeniMax (a tym samym Bethesdy) przez Microsoft. Pośród internetowych reakcji pełnych zdumienia, radości, gniewu etc. nie zabrakło też wpisów fanów PlayStation, którzy najwyraźniej potraktowali posunięcie giganta z Redmond jako wyzwanie. Zasugerowali, by Sony odpowiedziało na rzekomy cios i zakupiło… firmę Konami.

Ta pozornie losowa sugestia spotkała się ze sporym odzewem użytkowników Twittera. Najpopularniejszy z tego typu wpisów szybko zebrał ponad 4,8 tysiąca polubień. Nietrudno zrozumieć przyczyny, zwłaszcza że sam autor „prośby” wspomina o „uwolnieniu marek”. Chodzi rzecz jasna o Silent Hill oraz Metal Gear, które po gwałtownym rozstaniu Konami z Hideo Kojimą de facto przestały istnieć (w tym drugim przypadku tyko dla fanów serii po premierze Metal Gear Survive). Oczywiście to tylko marzenia ściętej głowy, bo poza plotkami absolutnie nic nie sugeruje takiego posunięcia Sony. Z drugiej strony, aż do dziś nie mieliśmy pojęcia, że Bethesda stanie się częścią Xboksa.