Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2020, 18:46

Starfield – Bethesda prowadziła z Sony rozmowy o ekskluzywności na PS5

Jak donosi były redaktor serwisu Game Informer Imran Khan, kilka miesięcy temu trwały rozmowy na temat wykupienia konsolowej czasowej wyłączności na Starfield, między Sony a Bethesdą. Jest to szczególnie interesujące, zaważywszy na fakt, że dziś ogłoszono przejęcie producenta gry – Bethesda Game Studios – przez konkurencyjny Microsoft.

Starfield – Bethesda prowadziła z Sony rozmowy o ekskluzywności na PS5 - ilustracja #1
Starfield mógł być tytułem ekskluzywnym na PS5.

Dziś świat obiegła informacja, że Microsoft nabył ZeniMax Media Inc., które jest właścicielem między innymi spółki Bethesda Softworks. Jak się okazuje, proces ten mógł przebiec w dość szybkim tempie. Jak donosi były redaktor serwisu Game Informer – Imran Khan, Sony jeszcze kilka miesięcy temu prowadziło rozmowy na temat okresowej konsolowej wyłączności na PS5 Starfielda, czyli jednej z gier produkowanych przez przejętą przez giganta z Redmond firmę. Chociaż efekty tej negocjacji pozostają nieznane, to można podejrzewać, że nie podjęto wówczas wiążących decyzji.

Khan zwrócił także uwagę na dość ciekawy czas ogłoszenia przejęcia. Nastąpiło to krótko po starcie pre-orderów PS5 (który nie obył się bez problemów) i chwilę przed startem przedsprzedaży Xboksa Series X/S. Wykupienie tak dużego i znanego studia na pewno odbije się szerokim echem i zwróci uwagę na Microsoft.

  1. Bethesda – oficjalna strona