Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2021, 12:46

autor: Przemysław Dygas

Sony kończy z ułatwianiem zwrotu Cyberpunka 2077

Sony ogranicza przyjmowanie zwrotów Cyberpunka 2077. 18 czerwca specjalna strona im poświęcona zostanie zamknięta.

W SKRÓCIE:
  • 18 czerwca Sony zamknie stronę dedykowaną zwrotom Cyberpunka 2077.
  • Grę nadal można zwrócić zgodnie z zasadami obowiązującymi wszelkie inne produkcje dostępne w PS Store.

Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 powoli wychodzi na prostą. Nie mamy tu na myśli jedynie kolejnych aktualizacji mających na celu eliminację bugów, ale także stosunki CD Projekt RED z Sony. Firma ta powoli ogranicza bowiem operację bezwarunkowego przyjmowania zwrotów gry polskiego studia. 18 czerwca specjalna strona im poświęcona zostanie zamknięta.

Jest to związane z historią usunięcia Cyberpunka 2077 ze sklepu PlayStation Store. Gra została wycofana ze sprzedaży, ponieważ według Sony nie oferowała zadowalającego stanu technicznego. Ponadto firma zagwarantowała swoim klientom możliwość bezwarunkowego zwrotu produkcji i odzyskania wydanych pieniędzy.

Teraz proces ten nie będzie już tak prosty. Dedykowany formularz sieciowy, który utworzono w celu zgłaszania próśb o refundację, zostanie zamknięty 18 czerwca. Nie oznacza to jednak, że uzyskanie zwrotu nie będzie od tego momentu możliwe. Sony poinformowało, że gracze nadal będą mogli ich dokonywać, lecz tylko za pomocą standardowych, przeznaczonych do tego celu kanałów oraz zgodnie z polityką anulowania zamówień w PS Store.

Być może zmiana ta jest związana z rozmowami, jakie CD Projekt ostatnio prowadził z Sony. Adam Kiciński zdradził, że istnieją pewne warunki do zrealizowania, by Cyberpunk 2077 powrócił do PS Store. Możliwe, że część z nich udało się spełnić, a powyższy ruch ze strony Sony jest znakiem odwilży w stosunkach pomiędzy dwiema firmami.