Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2022, 12:17

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Skyrim z trybem multiplayer - mod działa jeszcze lepiej

Skyrim Together Reborn, czyli mod umożliwiający wspólne granie w Skyrimie, otrzymał niedawno nową funkcję. Twórcy testują m.in. synchronizację zadań.

Skyrim Together Reborn to modyfikacja, która pozwala na wspólne granie w RPG-a Bethesdy. Z początku daleko było jej do perfekcji, nie wspominając o stabilności, jednak twórcy stanęli na wysokości zadania i projekt niedawno otrzymał nie tylko wiele usprawnień, ale i synchronizację wykonywanych zadań.

Czym jest Skyrim Together?

Jest to modyfikacja od kilku lat rozwijana przez grupę The Together Team. Ma ona na celu wprowadzić tryb multiplayer do The Elder Scrolls V: Skyrim, do czego zresztą nawiązuje sama nazwa.

Projekt w tym roku przeszedł swojego rodzaju „przebranżowienie” ze względu na premierę Skyrim Anniversary Edition, zmieniając nazwę na Skyrim Together Reborn. W związku z tym twórcy musieli dostosować swoją modyfikację do 500 innych, ujętych w tej wersji gry.

Twórcy nieprzerwanie pracują nad swoim modem, co rusz wzbogacając go o dodatkowe funkcje, np. synchronizację pomiędzy graczami.

Wspólne wykonywanie zadań

Pozostając w tym temacie, The Together Team udało się wprowadzić do gry wspomnianą funkcję w zakresie wykonywanych przez graczy zadań. Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak prezentuje się synchronizacja zadań w praktyce.

W opisie czytamy, że prezentowana funkcja jest stosunkowo nowa, dlatego The Together Team będzie wprowadzało ją do gry stopniowo. Bardzo możliwe, że w Skyrim Together Reborn jako pierwsze pojawią się zsynchronizowane dialogi.

Modyfikacja rzucona na głęboką wodę

Warto wspomnieć, że kilka dni temu twórcy przeprowadzili test obciążeniowy Skyrim Together Reborn. Wzięło w nim udział 25 osób, które wspólnie przemierzały świat gry.

Film uwieczniający test trwa co prawda ponad 40 minut, jednak zobaczyć w nim możemy np. synchronizację zaklęć czy wspólne pokonywanie giganta.

Jak już wspomniałam, twórcy nie zwalniają tempa, wciąż udoskonalając swój projekt. Jeśli chcecie śledzić jego rozwój, możecie to zrobić na oficjalnej stronie Skyrim Together Reborn, którą znajdziecie tutaj.