Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2022, 12:10

autor: Adrian Werner

EA wyda 5 gier na początku 2023 roku

Firma Electronic Arts poinformowała, że na początku 2023 roku wyda 5 gier, z czego większość nie została jeszcze zapowiedziana.

Firma Electronic Arts udostępniła raport z wynikami finansowymi za pierwszy kwartał tego roku. Najciekawszym jego fragmentem była sekcja opisująca plany na przyszłość wydawcy.

EA wyda na początku 2023 roku cztery niezapowiedziane jeszcze produkcje.

Okazuje się, że w pierwszym kwartale przyszłego roku EA zamierza wypuścić pięć gier:

  1. nowe PGA Tour,
  2. nowa gra z dużej marki,
  3. gra opracowana wspólnie ze studiem partnerskim,
  4. remake,
  5. nowa gra sportowa.

Poza pierwszą pozycją, wszystkie pozostałe mają być niezapowiedzianymi projektami. Wspomniany remake najpewniej jest więc czymś innym niż nowe Dead Space.

Niektórzy spekulują, że „grą opracowaną wspólnie ze studiem partnerskim” może być Star Wars Jedi: Fallen Order 2, choć trudno uznać z taki zespół Respawn Entertainment, które jest własnością EA, więc sądzimy, że ten sequel najpewniej jest raczej „nową grą z dużej marki” z tego zestawienia.

  1. Recenzja gry Star Wars Jedi Fallen Order – EA kontratakuje i robi to dobrze
  2. Star Wars Jedi Fallen Order – poradnik do gry

Tegoroczne plany Electronic Arts

W bliższych planach wydawniczych firmy jest Apex Legends Mobile, które zadebiutuje w tym miesiącu oraz mające się ukazać w lipcu F1 22. W ostatnim kwartale tego roku możemy spodziewać się nowego Need for Speed. Na 2022 rok zaplanowano także premierę The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth. Ponadto możemy spodziewać się kolejnych odsłon dużych serii EA Sports.

  1. Electronic Arts - strona oficjalna

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej