Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2011, 20:36

Sithowie Czystej Krwi

Star War: The Old Republic daje szansę na wcielenie się w Sithów Czystej Krwi, czyli bezpośrednich spadkobierców oryginalnych mieszkańców planety Korriban.

Sithowie Czystej Krwi - ilustracja #1

Sithowie Czystej Krwi

Wybór Sithów Czystej Krwi jako rasy możliwy jest dla postaci następujących klas:
  • Sith Warrior (Wojownik Sith)
  • Sith Inquisitor (Inkwizytor Sith)

Sithowie Czystej Krwi to pochodzące z planety Korriban humanoidalne istoty, których cechą rozpoznawczą jest czerwona skóra oraz wystające z czaszki rogi. Ten brutalny lud od początku swojego istnienia uważał wojnę za naturalny element życia, co prowadziło do częstych konfliktów zbrojnych na rodzimej planecie. Sithowie zawsze wrażliwi byli na działanie Mocy i nawet, gdy skupiali się jedynie w prymitywnych plemionach, potrafili tworzyć artefakty ułatwiające kontrolę nad Mocą.

Sithowie Czystej Krwi - ilustracja #2

Punktem zwrotnym w historii tej rasy było wylądowanie na Korriban Wygnańców, czyli grupy Mrocznych Jedi, która odłączyła się od głównego Zakonu i próbowała przejąć władzę nad Galaktyką. Ostatecznie ponieśli klęskę i w ramach kary za swoje czyny zostali wypędzeni ze swoich dotychczasowych domen. Zmusiło ich to do szukania schronienia na odległych planetach. Tak właśnie trafili na Korriban. Ich zaawansowana technologia i umiejętność władania Mocą sprawiły, że w oczach Sithów jawili się jako bogowie, dzięki czemu Mroczni Jedi szybko zniewolili prymitywnych obcych.

Ku swojemu zdziwieniu przybysze odkryli, że natywni mieszkańcy planety posiadają olbrzymią wiedzę o Ciemnej Stronie Mocy. W rezultacie obie grupy zaczęły się powoli łączyć. Rezultatem jest wielorasowa mieszanka o naturalnym talencie do władania Mocą, którą znamy jako Sith. Obecnie klasa rządząca Korriban prawie w całości składa się z hybryd powstałych z połączenia Mrocznych Jedi i Wysokich Kapłanów Sith. Sithowie Czystej Krwi są dziś prawdziwą rzadkością, przez co możliwość wcielenia się w jednego z nich powinna być niesamowitą atrakcją dla miłośników Gwiezdnych Wojen.